fbpx

Szwed zatrzymany po awanturze na pokładzie samolotu

Samolot KLM lecący z Tajlandii do Amsterdamu z powodu kończącego się paliwa musiał lądować w Warszawie. Gdy pasażerowie myśleli, że już nic gorszego ich nie spotka, szwedzki pasażer dostał ataku paniki.

Dwudziestopięciolatek ze Szwecji w poniedziałek nadal przebywał w polskim areszcie, po tym, jak został przekazany polskim władzom po incydencie na pokładzie samolotu.

„Zachowywał się całkowicie jak wariat. Próbował otworzyć drzwi samolotu,” powiedziała rzeczniczka KLM Lisette Ebeling-Konind.

Holenderska dziennikarka Annemart van Rhee powiedziała gazecie Aftonbladet, że mężczyzna ten był w drodze do Sztokholmu.

„To było przerażające. Szwedzki mężczyzna zaczął uderzać sam siebie i wrzeszczeć. Wszyscy byli przerażeni, łącznie z personelem pokładowym”.

Lot KL876 zmierzający na lotnisko Schiphol w Amsterdamie został skierowany do Warszawy, gdyż po wcześniejszych przekierowaniach w drodze z Bangkoku zaczęło brakować mu paliwa.

Pasażerowie i załoga tego Boeinga 777 została zmuszona do fizycznego przytrzymania agresywnego mężczyzny i przywiązania go do fotela.

„Przekazaliśmy go polskim służbom. Nie można latać z osobą w takim stanie na pokładzie,” powiedziała Ebeling-Konind.

Co gorsza, po lądowaniu okazało się, że drzwi są uszkodzone i dalszy lot nie jest możliwy. Czterystu pasażerów musiało spędzić noc w Warszawie.

Przedstawiciel szwedzkiego ministerstwa spraw zagranicznych powiedział w poniedziałek, że trwa śledztwo w tej sprawie, ale jeszcze nie może potwierdzić, że zatrzymany mężczyzna jest obywatelem szwedzkim.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwed zatrzymany po awanturze na pokładzie samolotu

Warto przeczytać

Szwecja ogłasza nowe zasady dotyczące koronawirusa

Limit osób uczestniczących w zgromadzeniach publicznych w Szwecji pozostanie jak na razie na tym samym poziomie – będzie wynosił 50. Na jednej...

Szwedzka policja zaniepokojona wojnami gangów

Raport wywiadowczy policji w Göteborgu ujawnił, że w mieście wzrasta przemoc wynikająca z wojen gangów. Przedmiotem sporów jest handel nielegalnymi używkami, a...

„Challenge” zachęca dzieci do podpalania szkół w Szwecji

Tak zwane „wyzwanie” rozpowszechniane jest w mediach społecznościowych w szwedzkim mieście Örebro. Wyzwanie zachęca dzieci do rozpalania pożarów w swoich szkołach i...