Szwed zadzwonił na policję i przyznał się do kradzieży słodyczy

Policja w północnej Szwecji we wtorek popołudniu otrzymała nietypowy telefon od mężczyzny, który przyznał się do napadu z bronią na sklep ze słodyczami.

Dzwoniący wyjaśnił, że czuje się bardzo źle z powodu obrabowania sklepu w Övertorneå niedaleko granicy z Finlandią i że chce zostać aresztowany.

Niedługo później zadzwoniono także ze sklepu zgłaszając, że uzbrojony mężczyzna siłą zabrał słodycze ze sklepu.

Szwedzcy złodzieje ukradli cały „samolot” słodyczy

Policja utrzymywała cały czas kontakt telefoniczny z przyznającym się do przestępstwa mężczyzna i po około 30 minutach został on zatrzymany.

Powiedział on oficerowi dyżurnemu, że był pod wpływem narkotyków i że nie czuje się najlepiej. Policja znalazła u niego broń, która okazała się być tylko zabawką.

Kradzieże słodyczy nie są nieznanym w Szwecji przestępstwem. W maju duża partia gumy do żucia została skradziona z ciężarówki, której nieświadomy niczego kierowca spał niedaleko.

W lipcu prawie dwie tony słodyczy warte około 60,000 koron (~27,2 tys. zł.) zostały skradzione ze znanego sklepu cukierniczego w na południu kraju.

Wesprzyj Nas

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwed zadzwonił na policję i przyznał się do kradzieży słodyczy

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...