Szwecja rezygnuje z codziennych raportów dotyczących koronawirusa

Urząd ds. Zdrowia publikował codzienne informacje prasowe, które przedstawiały aktualne informacje na temat wskaźnika zakażeń Covid-19 i liczby ofiar śmiertelnych.

Decyzja zapada wśród furii dotyczącej szwedzkiej strategii walki z pandemią po tym, jak epidemiolog państwowy Anders Tegnell przyznał, że jego podejście jest wadliwe . Zamiast codziennych aktualizacje będą one dostarczane tylko we wtorki i czwartki.

Łagodniejsze obostrzenia Szwecji doprowadziły do jednego z najwyższych na świecie wskaźników śmiertelności w stosunku do jego populacji

Ale zarówno Tegnell, jak i premier Stefan Lofven twierdzili, że nie trzeba zmieniać strategii. Kontrowersje zamieniły codzienne konferencje w “publiczne grillowanie”, podczas którego Tegnell był coraz bardziej zmuszany do składania wyjaśnień.

Rozwój sytuacji zawstydził rząd i doprowadził do dramatycznego spadku szwedzkiego poparcia dla reakcji Covida w tym kraju. Podczas środowej debaty z liderami partii Lofven przyznał, że Szwecja powinna była przeprowadzić więcej testów na obecność wirusa.

Tymczasem członkowie opozycji nasilili swój atak. Jimmie Akesson, lider populistycznych szwedzkich demokratów, oskarżył Lofvena o „chowanie się” za ekspertami w dziedzinie zdrowia w tym kraju.

Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym przez Szwedzką Agencję Zdrowia Publicznego decyzja o rezygnacji z codziennych odpraw zaczyna obowiązywać „od teraz” i będzie obowiązywać „latem”.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Szwecja rezygnuje z codziennych raportów dotyczących koronawirusa

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...