fbpx

Szwecja rezygnuje z codziennych raportów dotyczących koronawirusa

Urząd ds. Zdrowia publikował codzienne informacje prasowe, które przedstawiały aktualne informacje na temat wskaźnika zakażeń Covid-19 i liczby ofiar śmiertelnych.

Decyzja zapada wśród furii dotyczącej szwedzkiej strategii walki z pandemią po tym, jak epidemiolog państwowy Anders Tegnell przyznał, że jego podejście jest wadliwe . Zamiast codziennych aktualizacje będą one dostarczane tylko we wtorki i czwartki.

Łagodniejsze obostrzenia Szwecji doprowadziły do jednego z najwyższych na świecie wskaźników śmiertelności w stosunku do jego populacji

Ale zarówno Tegnell, jak i premier Stefan Lofven twierdzili, że nie trzeba zmieniać strategii. Kontrowersje zamieniły codzienne konferencje w “publiczne grillowanie”, podczas którego Tegnell był coraz bardziej zmuszany do składania wyjaśnień.

Rozwój sytuacji zawstydził rząd i doprowadził do dramatycznego spadku szwedzkiego poparcia dla reakcji Covida w tym kraju. Podczas środowej debaty z liderami partii Lofven przyznał, że Szwecja powinna była przeprowadzić więcej testów na obecność wirusa.

Tymczasem członkowie opozycji nasilili swój atak. Jimmie Akesson, lider populistycznych szwedzkich demokratów, oskarżył Lofvena o „chowanie się” za ekspertami w dziedzinie zdrowia w tym kraju.

Zgodnie z oświadczeniem opublikowanym przez Szwedzką Agencję Zdrowia Publicznego decyzja o rezygnacji z codziennych odpraw zaczyna obowiązywać „od teraz” i będzie obowiązywać „latem”.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Szwecja rezygnuje z codziennych raportów dotyczących koronawirusa

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.