Sztokholmskie szpitale obciążone z powodu epidemii COVID-19

Koronawirus znów zaatakował stolicę Szwecji. Liczba zachorowań na COVID-19 drastycznie wzrosła w Sztokholmie. W ciągu zaledwie kilku dni pod opiekę lekarzy trafiło siedemdziesięciu pięciu chorych.

Ostatnie tygodnie są w niektórych regionach Szwecji jeszcze cięższe niż kwiecień i maj. Ale choć wzrosła liczba infekcji, więcej jest też wykonywanych testów na obecność koronawirusa.

Skandynawski kraj ponownie stał się jednym z najgorzej dotkniętych przez epidemię – najwięcej zachorowań liczy się obecnie w Sztokholmie. Hospitalizowane są kolejne osoby, a lekarze stają się przeciążeni pracą.

„Szpitale frontowe w stolicy są teraz pod wielką presją”, podkreśla Björn Eriksson, dyrektor regionalnej służby zdrowia w Sztokholmie.

W ostatni piątek w szpitalach stołecznych przebywało 273 chorych. W poniedziałek liczba pacjentów z koronawirusem wzrosła do prawie 350. Coraz więcej chorób diagnozuje się ponadto w Göteborgu i Malmö.

W Sztokholmie testom poddało się w minionym tygodniu około 42 tys. ludzi. U 20,3 proc. z nich wykryto koronawirusa – to o 4 proc. więcej niż tydzień wcześniej oraz o prawie 12 proc. więcej niż przed 25 października. Dane przekazała rzecznik Karolinska Institutet.

W piątek w całym kraju zarejestrowano 4697 nowych przypadków infekcji koronawirusowej. Liczba zgonów, wywołanych przez COVID-19, jest w Szwecji wielokrotnie wyższa niż w Danii, Norwegii i Finlandii.

Strona główna Szwecja Koronawirus w Szwecji Sztokholmskie szpitale obciążone z powodu epidemii COVID-19

Warto przeczytać

Nowe dane o śmiertelnych strzelaninach w Szwecji

Łącznie 43 osoby zginęły w strzelaninach w 2020 roku to o jedną osobę więcej niż rok wcześniej, ale jak dotąd wciąż mniej niż w...

Szwedzki rząd mówi, że szczepionka nie spowoduje ustąpienia pandemii

Rząd Szwecji spodziewa się, że pandemia będzie trwać do 2021 roku, nawet jeśli dostępne będą szczepionki, informuje Dagens Nyheter. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle...

Perły Szwecji: Uppsala

Siedemdziesiąt kilometrów na północ od stolicy Szwecji leży Uppsala, czwarte pod względem zaludnienia miasto szwedzkie. Miejscowość nazywana bywa „historyczną i kulturową perełką” Szwecji, przez...