fbpx

Sztokholm łączy siły na rzecz szybkich pociągów do Oslo

Region Sztokholmski połączy siły aby stworzyć „prostszą” linię kolejową i szybszą podróż pociągiem między Sztokholmem a Oslo. Decyzja w tej sprawie zapadła w czwartek.

Firma Oslo-Stockholm 2.55 AB pracuje nad stworzeniem nowej i „prostszej” linii kolejowej między Sztokholmem a Oslo. Współwłaścicielami spółki są gminy Karlstad, Örebro i Västerås oraz odpowiednie regiony (powiaty Värmland, Västmanland i Örebro).

Dzisiaj podróż pociągiem między stolicami trwa nieco ponad pięć godzin. Celem firmy – jak sama nazwa wskazuje – jest sprowadzenie jej do czasu podróży trwającego dwie godziny i 55 minut. Między innymi poprzez budowę nowej linii kolejowej między Örebro i Karlstad.

Trasa kolejowa między Oslo a Sztokholmem. Czerwone działki oznaczają nową linię kolejową. Ilustracja: Olso-Stockholm 2.55 AB.
Strona główna Wiadomości Norwegia Sztokholm łączy siły na rzecz szybkich pociągów do Oslo

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.