fbpx

Sztokholm łączy siły na rzecz szybkich pociągów do Oslo

Region Sztokholmski połączy siły aby stworzyć „prostszą” linię kolejową i szybszą podróż pociągiem między Sztokholmem a Oslo. Decyzja w tej sprawie zapadła w czwartek.

Firma Oslo-Stockholm 2.55 AB pracuje nad stworzeniem nowej i „prostszej” linii kolejowej między Sztokholmem a Oslo. Współwłaścicielami spółki są gminy Karlstad, Örebro i Västerås oraz odpowiednie regiony (powiaty Värmland, Västmanland i Örebro).

Dzisiaj podróż pociągiem między stolicami trwa nieco ponad pięć godzin. Celem firmy – jak sama nazwa wskazuje – jest sprowadzenie jej do czasu podróży trwającego dwie godziny i 55 minut. Między innymi poprzez budowę nowej linii kolejowej między Örebro i Karlstad.

Trasa kolejowa między Oslo a Sztokholmem. Czerwone działki oznaczają nową linię kolejową. Ilustracja: Olso-Stockholm 2.55 AB.
Strona główna Wiadomości Norwegia Sztokholm łączy siły na rzecz szybkich pociągów do Oslo

Warto przeczytać

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Obywatel Szwecji został kolejnym premierem Somalii

Szwedzko-somalijski inżynier został mianowany nowym premierem Somalii po tym, jak jego poprzednik został usunięty w drodze wotum nieufności. Mohamed...