1 Opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna była w ostatnich latach tematem gorących dyskusji w Szwecji. Głównie za sprawą problemów z miejscami na oddziałach porodowych oraz zamknięciem jednego z takich oddziałów w północnej Szwecji. Doprowadziło to do protestów personelu oraz licznych demonstracji mających miejsce w sierpniu w całym kraju.

Partia Lewicowa, która popiera propozycję budżetową mniejszościowego rządu koalicji Zieloni-Socjaldemokraci przypisuje sobie wynegocjowanie 4,7 miliarda koron dotacji dla szwedzkiego systemu opieki zdrowotnej, zawartej w budżecie na 2018 rok. A także gwarancji, że wydatki na położnictwo będą rosły o jeden miliard koron rocznie w latach 2018-2022.

„Rodzące kobiety powinny mieć pewność, że otrzymają taką opiekę jaka jest potrzebna, a dzisiaj nie zawsze to ma miejsce. Dlatego właśnie jesteśmy zadowoleni z załatwienia corocznego wzrostu wydatków o jeden miliard koron poczynając już od przyszłego roku,” powiedział przywódca partii Lewicowej Jonas Sjöstedt.

Sześćset milionów koron więcej zostanie w 2018 roku przeznaczone na opiekę nad zdrowiem psychicznym. Darmowe staną się także badania cytologiczne wykrywające raka szyjki macicy.

Wstecz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.