fbpx

Świąteczne sztormy nadciągają nad Szwecję

Nadzieja na piękne białe święta jest coraz mniejsza, większość prognoz dla Szwecji zapowiada na świąteczny weekend wichury.

Wielka Brytania 23 grudnia odczuje działanie sztormu Barbara, w Szkocji spodziewany jest wiatr o prędkości do 144 km/h, prognozowane jest również niskie ciśnienie. Pogoda taka następnie przesunie się w kierunku Szwecji.

Szwedzkie instytut SMHI wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia (najsłabsze w trzystopniowej skali) mówiące o silnym wietrze na wybrzeżu kraju oraz ostrzegł Szwedów przed problemami z komunikacją i przewracającymi się drzewami.

Najmocniejszy wiatr spodziewany jest drugiego dnia świąt oraz w kolejnym dniu.

Dla tych tęskniących za białymi świętami informujemy, że największa szansa na to będzie w regionie Norrland na północy kraju, jednak reszta Szwecji powinna się nastawić na znacznie mniej efektowny śnieg z deszczem.

„Wygląda na to, że będą solidne ulewy. Wigilijny poranek będzie nieprzyjemny z wietrzną pogodą, co powinniście wziąć pod uwagę, jeżeli zamierzacie wtedy podróżować,” powiedział meteorolog z SMHI Marcus Sjöstedt.

SMHI zaleca, aby wszyscy wybierający się w święta w podróże pilnie śledzili bieżące prognozy pogody.

Strona główna Wiadomości Szwecja Świąteczne sztormy nadciągają nad Szwecję

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...