fbpx

Siedmiolatek zamknięty na miesiąc w pokoju przez swojego ojczyma

Sąd we wschodniej Szwecji skazał na karę więzienia mężczyznę, który zamknął swojego 7 letniego pasierba w fatalnych warunkach w jednym pokoju na miesiąc.

Gazeta Länstidningen Södertälje donosi, że sąd okręgowy w Södertälje skazał ojczyma na rok i dwa miesiące więzienia po uznaniu go winnym nielegalnego przetrzymywania dziecka. Skazany musi także zapłacić 45,000 koron (~20,000 zł) odszkodowania.

Według sądu chłopiec był przetrzymywany w skąpo wyposażonym pokoju z wiadrem w roli toalety, od 17 maja do 20 czerwca tego roku.

Gdy policjanci przybyli na miejsce cały pokój śmierdział odchodami.

„W końcowym okresie zamknięcie stało się prawdziwym koszmarem, pokój praktycznie był pozbawiony światła oraz jakichkolwiek przedmiotów,” napisał sąd w wyroku.

Sąd uwolnił podejrzanego od dwóch innych zarzutów: napaści na żonę i dziecko oraz trzymania ich pod stałą obserwacją kamery.

Mężczyzna nie przyznał się do winy i zapowiedział apelację.  

Strona główna Wiadomości Szwecja Siedmiolatek zamknięty na miesiąc w pokoju przez swojego ojczyma

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...