Siedmiolatek zamknięty na miesiąc w pokoju przez swojego ojczyma

Sąd we wschodniej Szwecji skazał na karę więzienia mężczyznę, który zamknął swojego 7 letniego pasierba w fatalnych warunkach w jednym pokoju na miesiąc.

Gazeta Länstidningen Södertälje donosi, że sąd okręgowy w Södertälje skazał ojczyma na rok i dwa miesiące więzienia po uznaniu go winnym nielegalnego przetrzymywania dziecka. Skazany musi także zapłacić 45,000 koron (~20,000 zł) odszkodowania.

Według sądu chłopiec był przetrzymywany w skąpo wyposażonym pokoju z wiadrem w roli toalety, od 17 maja do 20 czerwca tego roku.

Gdy policjanci przybyli na miejsce cały pokój śmierdział odchodami.

„W końcowym okresie zamknięcie stało się prawdziwym koszmarem, pokój praktycznie był pozbawiony światła oraz jakichkolwiek przedmiotów,” napisał sąd w wyroku.

Sąd uwolnił podejrzanego od dwóch innych zarzutów: napaści na żonę i dziecko oraz trzymania ich pod stałą obserwacją kamery.

Mężczyzna nie przyznał się do winy i zapowiedział apelację.  

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: Mężczyzna zastrzelony w restauracji w Märsta

Krótko po godzinie 19:00 w sobotę wieczorem policja otrzymała kilka alarmów dotyczących strzelaniny w Valsta w miejscowości Märsta w...

Testy językowe dla przyszłych obywateli Szwecji?

W Szwecji ogłosiło, że już wkrótce cudzoziemcy ubiegający się o szwedzkie obywatelstwo będą musieli dowieść swojej znajomości języka lokalnego....

Tłumy w szwedzkich szpitalach. Pacjentów jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej

W szwedzkich szpitalach przebywa obecnie więcej pacjentów niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie pandemii koronawirusa. Państwowy epidemiolog Anders Tegnell przyznaje,...

Musisz przeczytać

Szwecja: Mężczyzna zastrzelony w restauracji w Märsta

Krótko po godzinie 19:00 w sobotę wieczorem policja otrzymała...

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach...