fbpx

Rasistowski atak w kierunku Szwedzkiego piłkarza

“Jestem Szwedem i jestem dumny,że gram dla Szwecji” – z poparciem swojej drużyny Durmaz odpiera ataki rasistów

Jimmy Durmaz ujawnił, że dostaje wiadomości z pogróżkami, a nawet groźby pozbawienia życia, po tym jak dopuścił się faulu na Timow Wernerze podczas Mistrzostw Świata.

Obraźliwe komentarze pojawiły się na jego profilu instagramowym po wygranej Niemiec 2:1 w Soczi w sobotę, w trakcie 95 minuty meczu.

“Mogę być krytykowany za swój występ, ale jest pewna linia, która wczoraj została przekroczona”, powiedział Durmaz podczas niedzielnej konferencji prasowej zorganizowanej w bazie drużyny w Gelendzhik.

“Kiedy grozisz mi i nazywasz mnie czarnuchem, arabskim diabłem albo terrorystą, wtedy posuwasz się o wiele za daleko”.

Durmaz, który urodził się w Szwecji, jako dziecko Asyryjskich rodziców, emigrantów z Turcji, powiedział, że grożono również jego rodzinie i dzieciom.  

“Kto do diabła robi takie rzeczy? To jest nie do zaakceptowania, powiedział.

“Jestem Szwedem i jestem dumny, że mogę grać w barwach Szwecji. Nigdy nie pozwolę żadnemu rasiście zniszczyć tej dumy. Musimy pogardzać wszelkimi formami rasizmu.”Szwedzki trener Janne Andersson oświadczył, że 100% drużyny jest z Durmazem.

Szwecja zmierzy się w środę z Meksykiem i powalczy o wejście do 1/8 finału.

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Rasistowski atak w kierunku Szwedzkiego piłkarza

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.