fbpx

Potężna eksplozja przed restauracją w Märsta

Eksplozja wysadziła okna restauracji naprzeciwko dworca kolejowego w Märsta na północ od Sztokholmu we wczesnych godzinach piątkowych.

Alarm o eksplozji na placu naprzeciwko stacji w Märsta pojawił się wkrótce po 3:30 w nocy z piątku.

Wkrótce po godzinie 18 policja poinformowała, że plac w pobliżu restauracji jest nadal zablokowany, blokada nie wpływa na dostępność do stacji Märsta lub ruchu pociągów podmiejskich. Drogi w okolicy są otwarte jak zwykle.

Nad restauracją znajduje się przestrzeń biurowa. Na chwilę obecną nie jest jasne, jaki materiał spowodował wybuch oraz nie znany jest powód eksplozji.

Explosion på Sätuna torg from märsta.nu on Vimeo.

“Prawdopodobnie zajmie to trochę czasu, zanim się tego dowiemy. Powinno się przeprowadzić badanie techniczne.” – mówi Carina Skagerlind.

“Obecnie pracujemy nad wstępnym dochodzeniem w sprawie ogólnego niebezpiecznego zniszczenia, nie ma żadnych osób z obrażeniami ciała, ale jest wiele uszkodzeń fasady oraz rozbitych okien” kontynuuje Carina Skagerlind.

O godzinie 10 policja w Sztokholmie oświadcza, że ​​dochodzenie techniczne jest w toku, a personel jest na miejscu.

Na stronie svt.se możesz zobaczyć, jak zostały rozbite okna i drzwi, a dach został zniszczony i upuszczony. Nagle jest wszędzie.

Strona główna Szwecja Sztokholm Potężna eksplozja przed restauracją w Märsta

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

„The Times of India”: Szwedzi inteligentnie praktykują dystans społeczny, a lockdown jest zbędny

Serwis „The Times of India” postanowił pochwalić szwedzką strategię walki z koronawirusem. W artykule, opublikowanym na stronie, powołano się na m.in. na...

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji, ponieważ liczba przypadków COVID-19 w tym kraju spadła w lipcu po gwałtownym wzroście w czerwcu.