fbpx

Policja bada pożar w nowym budynku Tesli w Malmö

Policja z południowej Szwecji prowadzi dochodzenie w sprawie możliwego podpalenia, pod tym jak nowy budynek Tesli, amerykańskiego giganta produkcji samochodów osobowych, w Malmö zapalił się pierwszego dnia po otwarciu.

Oprócz budynku na Boplatsgatan, zniszczeniu uległy również samochody i wyposażenie, najwięcej problemów sprawiało zadymienie.

„Samochody znajdujące się w warsztacie i w pokazowym salonie mocno ucierpiały od dymu,” powiedział Joel Johansson ze służb ratunkowych w południowej Szwecji.

Tesla otworzyła swoje nowe centrum dla klientów w czwartek. To trzeci taki obiekt w Szwecji, wcześniejsze są zlokalizowane w Sztokholmie i Göteborgu.

Alarm pożarowy uruchomił się o godzinie 20:30 a ugaszenie pożaru zajęło mniej niż 2 godziny. Obecnie budynek jest wyłączony z użytku i pracują tam służby badające okoliczności pożaru.

Według policji podejrzewane jest podpalenie, ale oczywiście może się to zmienić w związku z trwającymi badaniami.

„To normalne, że takiej używamy klasyfikacji. Dopiero technicy wyjaśniają co rzeczywiście się zdarzyło,” powiedział gazecie Sydsvenskan Mikael Karlsson z policji w Malmö.

Strona główna Szwecja Malmö Policja bada pożar w nowym budynku Tesli w Malmö

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...