Pingwiny przyłapane na próbie ucieczki z duńskiego zoo

Grupa pingwinów została nagrana podczas próby wydostania się z ogrodu zoologicznego w Odense.

Zoo w Odense, o którym było głośno z powodu wykonania publicznej sekcji lwa, znów znalazło się w centrum zainteresowania światowych mediów.

Tym razem jednak wiadomość z zoo nie wywołuje żadnych protestów.

Zoo opublikowało na Facebook`u film na którym widać grupę pingwinów starających się uciec z ogrodu zoologicznego, ich próbę zdradziły jednak zostawione na śniegu ślady.

Na filmie widać jak pracownik zoo podąża za śladami na śniegu i odnajduje grupę 5 uciekających pingwinów. Gdy opiekun je dogania, próbują one uciec w przeciwnym kierunku.

„Co tutaj robicie?” pyta pracownik zoo.

Być może zostały one zainspirowane animowanym filmem Madagaskar w którym grupa zwierząt, w tym pingwiny, ucieka z nowojorskiego zoo.

Film został już obejrzany ponad 120,000 razy, a artykuły o tym zdarzeniu pojawiły się w prasie amerykańskiej, angielskiej i norweskiej.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Testy językowe dla przyszłych obywateli Szwecji?

W Szwecji ogłosiło, że już wkrótce cudzoziemcy ubiegający się o szwedzkie obywatelstwo będą musieli dowieść swojej znajomości języka lokalnego....

Tłumy w szwedzkich szpitalach. Pacjentów jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej

W szwedzkich szpitalach przebywa obecnie więcej pacjentów niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie pandemii koronawirusa. Państwowy epidemiolog Anders Tegnell przyznaje,...

Thunberg przywołuje Dalajlamę do porządku: „Proszę, ucz się więcej”.

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która 3 stycznia świętowała osiemnaste urodziny, miała przyjemność stoczyć wideorozmowę z Dalajlamą. Duchowy i polityczny...

Musisz przeczytać

Testy językowe dla przyszłych obywateli Szwecji?

W Szwecji ogłosiło, że już wkrótce cudzoziemcy ubiegający się...

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach...