fbpx

Nowy znak pokazujący zatory w metrze

Od poniedziałku obok tablicy informacyjnej w metrze na stacji Tekniska högskolan. pojawił się nowy znak. Znak pokazuje zatłoczenie wagonów.

Studenci Christoffer Ingevaldsson i Marcus Larsson obecnie testują tablicę informacyjną w ramach projektu dyplomowego.

– Zamontowaliśmy znak w ten weekend i zaczęliśmy go używać od poniedziałku. Testujemy tydzień, mówi Christoffer Ingevaldsson.

Projekt jest realizowany we współpracy z SL, MTR i Tyréns i ma na celu lepsze przemieszczanie się ludzi wzdłuż platformy w celu zmniejszenia zatorów. Znak pokazuje pociąg, w którym wagony otrzymują różne kolory w zależności od tego, jak bardzo jest zatłoczone. 

Do tej pory podróżni byli pozytywnie nastawieni do nowo zainstalowanego znaku.

Przeciążenie metra jest tym, na co narzekają podróżni, według badań klientów SL. Dlatego studenci KTH zaczęli badać, jakie są alternatywy aby rozwiązać problem. Tablice informacyjne w tego typu są już dostępne w innych dużych miastach, takich jak Hongkong i Singapur, a Christoffer Ingevaldsson uważa, że ​​w przyszłości będą one również istnieć w Szwecji.

Strona główna Wiadomości Szwecja Nowy znak pokazujący zatory w metrze

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...