W rejonie Uppsali doszło do niepokojącego zdarzenia. Nastolatek podróżujący na elektrycznej hulajnodze został zatrzymany przez policję z podejrzeniem posiadania ładunku wybuchowego.
Incydent miał miejsce tuż przed północą w okolicy Jälla, w pobliżu Gränby. Chłopak początkowo próbował uniknąć kontroli, odrzucając torbę i próbując uciec. „Nie chciał poddać się kontroli i wyrzucił swoją torbę. Ale w krótkim czasie znaleźliśmy chłopaka, pojazd i torbę”, powiedział rzecznik policji, Magnus Jansson Klarin.
Teraz nastolatek stoi przed sądem pod zarzutem przygotowania do publicznego zniszczenia.
Niepokojące znalezisko w torbie młodego chłopaka wzbudziło alarm wśród służb bezpieczeństwa. Po odkryciu podejrzanego przedmiotu wezwano oddział saperów, który potwierdził, że przedmiot był pod napięciem i miał charakter wybuchowy.
„Był to przedmiot wybuchowy, jakiś rodzaj ładunku wybuchowego”, potwierdził Jansson Klarin.
Aktualnie trwają badania w celu ustalenia, czy chłopak, który nie osiągnął jeszcze pełnoletności, mógł być zaangażowany w działania o charakterze przemocowym. „Oczywiście przyglądamy się temu, ale jest jeszcze trochę za wcześnie”, dodaje rzecznik policji.
- Rząd Szwecji łagodzi przepisy dotyczące ochrony linii brzegowej
- Aresztowanie w Västmanland: zarzuty znęcania się nad niemowlęciem
- Szwedzka Służba Więzienna przygotowuje osiem zakładów do przyjęcia nieletnich przestępców
- Semaglutyd (Ozempic) a ryzyko rozwoju NAION – nowe badania i stanowisko EMA
- Norwegowie masowo kupują szwedzką żywność, ignorując ostrzeżenia