Abraham Ukbagabir, Erytrejczyk, który po odmowie udzielenia mu azylu zabił kobietę oraz jej syna w sklepie IKEA w szwedzkim Västerås, domaga się udzielenia my przerwy w karze więzienia, aby mógł zrobić zakupy i odwiedzić McDonalda.

Ukbagabir odsiaduje w zakładzie karnym w Södertälje wyrok dożywotniego więzienia za podwójne morderstwo. Złożył on wniosek o tymczasowe zwolnienie z więzienia, gdyż potrzebuje kupić sobie
sportowe buty oraz chciałby odwiedzić McDonalda i Burger Kinga, gdyż brakuje mu tego typu jedzenia. Według gazety Göteborgs-Posten wniosek osadzonego został odrzucony.

Szwedzka Służba Kryminalna oparła swoją decyzję na wielu czynnikach, między innymi na okropność czynu dokonanego przez Ukbagabira.

W 2015 roku Ukbagabir wszedł do sklepu IKEA, gdzie w dziale z przyborami kuchennymi znalazł nóż, przy pomocy, którego zamordował 55-letnią kobietę oraz jej 28-letniego syna.

Był to atak na zupełnie przypadkowe osoby, po którym sprawca próbował popełnić samobójstwo. Miało to miejsce kilka godzin po tym jak Erytrejczyk otrzymał informację, że jego podanie o azyl zostało odrzucone. Podczas procesu przyznał on, że jego atak był zemstą za tą decyzję.

Pomimo przyznania się do popełnienia czynu imigrant twierdzi, że nie chciał zabić swoich ofiar. Po uznaniu go winnym został on umieszczony w więzieniu, gdzie był prześladowany i bity przez współwięźniów. Z powodu stałego zagrożenia życia Ukbagabir często jest przenoszony do kolejnych zakładów karnych.

Wcześniej Ukbagabir złożył także wniosek, aby z powodu zagrożenia resztę kary mógł odbyć w Erytrei. Szwedzki sąd odrzucił jednak taką prośbę. Jeśli Ukbagabir zostanie kiedyś zwolniony z
więzienia, wtedy zostanie on deportowany do Erytrei bez prawa powrotu do Szwecji.

Wcześniej w tym roku pisaliśmy już o tym mężczyźnie, gdy domagał się on odszkodowania za ‘szkalujące’ go posty na facebooku.

Według doniesień chodziło o post, w którym ktoś napisał o skazanym, ‘Powinien on być martwy, a nie tylko ranny.’