Menedżer w szwedzkiej telewizji SVT przyłapany na próbie kupna dziewictwa nieletniej dziewczyny

Pracownik publicznej szwedzkiej telewizji SVT próbował ‘kupić’ dziewictwo 14-letniej dziewczyny w przygotowanej przez gazetę pułapce. Po złapaniu tłumaczył się, że chciał dziewczynę uratować.

Mężczyzna, którego tożsamości nie ujawniono poznał dziewczynę na stronie z ofertami dziewczyn szukających sponsorów. Zaproponował on 14-latce 9,000 koron (~4 tys. zł) za to, żeby być pierwszą osobą, z którą będzie ona uprawiać seks jak tylko skończy 15 lat. Gazeta Expressen przekazuje oświadczenie nadawcy SVT, który natychmiast zwolnił pracownika.

Fikcyjna 14-latka o imieniu ‘Linnea’ to w rzeczywistości Lisah Silwer prowadząca w telewizji program ‘Centrum Zbrodni’.

Podczas rozmów na czacie mężczyzna pytał spytał dziewczynkę ‘Czy jesteś dziewicą?’ i po otrzymaniu twierdzącej odpowiedzi dodał ‘Mogę za to zapłacić.’

Silwer doprowadziła do spotkania z mężczyzna, na którym doszło do konfrontacji. Mężczyzna twierdził, że chciał tylko „upewnić się, że nic się nie wydarzy zanim dziewczynka nie skończy 15 lat. Nigdy nie było mowy o płaceniu za seks.”

Policja twierdzi, że strona internetowa reklamująca się jako miejsce do rozpieszczania kobiet przez mężczyzn poprzez dawanie im pieniędzy i prezentów, jest powiązana z handlem ludźmi.

Simon Häggström zajmującymi się problemem handlu ludźmi w Narodowym Centrum Operacyjnym mówi: „To jest czysta prostytucja. My ze strony policji przestrzegamy, że nieletnie dziewczyny mogą tam się zarejestrować bez większych problemów.”

„Wszystkie przypadki, którymi się zajmowaliśmy w Szwecji to była najzwyczajniejsza prostytucja,” dodaje.

„Wiele osób płaci znaczne sumy, aby być pierwszą osobą uprawiającą seks z często nieletnimi dziewczynkami lub chłopcami. W niektórych przypadkach odbywają się nawet aukcje dziewictwa.”

Krótko po upublicznieniu zdarzenia dyrektor ds. komunikacji SVT powiedział, że rozpoczęło się dochodzenie w tej sprawie i dodał, że mężczyzna pracujący na niskim szczeblu administracji już tam nie będzie zatrudniony.

Taki zdarzenie na pewno nie pomoże szwedzkim mediom przeżywającym kryzys zaufania społecznego. Tegoroczne badania opinii publicznej pokazują, że większość Szwedów uważa, iż media przekazywały kłamliwie informacje, między innymi na temat uchodźców i masowej imigracji.

W jednym przypadku udowodniono, że szwedzkie media podawały fałszywą informację o deportowanym afgańskim uchodźcą, który miał zginąć w zamachu terrorystycznym, co zostało wykorzystane do promowania wstrzymania deportacji.  

 

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: Mężczyzna zastrzelony w restauracji w Märsta

Krótko po godzinie 19:00 w sobotę wieczorem policja otrzymała kilka alarmów dotyczących strzelaniny w Valsta w miejscowości Märsta w...

Szwecja: Mężczyzna zastrzelony w restauracji w Märsta

Krótko po godzinie 19:00 w sobotę wieczorem policja otrzymała kilka alarmów dotyczących strzelaniny w Valsta w miejscowości Märsta w...

Socjaldemokraci znów krytykowani za bezradność wobec koronawirusa

Ostatni sondaż wyborczy wykazał, że Stefan Löfven i prowadzona przez niego Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza znów stracili poparcie obywateli. Może...

Musisz przeczytać

Szwecja: Mężczyzna zastrzelony w restauracji w Märsta

Krótko po godzinie 19:00 w sobotę wieczorem policja otrzymała...