Krajowy szef policji w Szwecji: “Rozwój przestępczości na nowym poziomie”

Przestępczość w Szwecji jest na “niespotykanym poziomie”, pisze szef policji Anders Thornberg wraz z innymi czołowymi szefami policji w DN Debatt.

Przestępstwa stały się bardziej złożone, a świadkowie są uciszani – mówi.

- Reklama -

“Właściciele obiektów, świadkowie i sprawcy, którzy kiedyś opowiadali policji i zeznawali w sądzie, teraz prawie nie udzielają żadnych informacji. To znacznie utrudnia prowadzenie dochodzeń. Skuteczne oskarżenie wymaga często innych, trudno dostępnych dowodów” – pisze Thornberg.

Aby sprostać wyzwaniom, wzywa do zwiększenia liczby policjantów, zwiększenia możliwości dzięki nowemu ustawodawstwu, wzmocnienia współpracy między agencjami i dalszego usprawnienia zadań policji.

“Nasze zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa całej Szwecji jest niezachwiane” – podsumowuje Thornberg.

- Reklama -
Udostępnij
Brak komentarzy

Dodaj komentarz