Irlandzki nastolatek uratował życie mężczyźnie jednym prostym pytaniem

Jamie Harrington, nastolatek z Dublina, jednym prostym pytaniem zmienił rzeczywistość.

Zdjęcie Jamiego Harringtona, nastolatka z Dublina w Irlandii, znajduje się na facebookowej stronie Humans of Dublin z bardzo ważnego powodu: uratował on życie niedoszłego samobójcy, po prostu pytając czy wszystko z nim w porządku.

Harrington opowiedział na tej stronie całą historię spotkania z nieznajomym mężczyzną, który siedział na moście.

“Właśnie szedłem do sklepu z amerykańskimi słodyczami, aby kupić napój Gatorade, kiedy zobaczyłem tego gościa, koło trzydziestki, siedzącego na występie mostu,” powiedział w udzielonym wywiadzie Harrington. “Zatrzymałem się i zapytałem się czy wszystko z nim w porządku… Prosiłem go, aby zszedł z występu i usiadł na schodach, w końcu się zgodził.”

Harrington powiedział, ze mężczyzna rozmawiał z nim o swoim życiu i o tym, dlaczego rozważał samobójstwo. Nastolatek namawiał go na udanie się do szpitala i wezwał pogotowie. Zapisał również numer telefonu mężczyzny, aby później dowiedzieć się jak sobie radzi.

Ta historia ma jeszcze lepsze zakończenie.

“Około 3 miesięcy później, napisał do mnie wiadomość, że jego żona jest w ciąży, będzie to chłopiec i że nazwą go po mnie,” powiedział Harrington. “Możecie w to uwierzyć? Nazwą swojego synka po mnie … Powiedział, że w momencie kiedy do niego podszedłem, miał już skoczyć i te kilka moich słów uratowało jego życie. Ciągle je słyszy w swojej głowie ‘Wszystko z tobą w porządku?'”

Mamy nadzieję, że to doświadczenie Harringtona zachęci ludzi, aby nie bać się zapytać innych ludzi czy wszystko z nimi w porządku. Nigdy nie wiadomo jak dużo może to znaczyć dla tej osoby.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla prawie wszystkich nierezydentów, aby uniknąć rozprzestrzeniania się nowych szczepów koronawirusa. „Od...

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...