fbpx

Irlandzki nastolatek uratował życie mężczyźnie jednym prostym pytaniem

Jamie Harrington, nastolatek z Dublina, jednym prostym pytaniem zmienił rzeczywistość.

Zdjęcie Jamiego Harringtona, nastolatka z Dublina w Irlandii, znajduje się na facebookowej stronie Humans of Dublin z bardzo ważnego powodu: uratował on życie niedoszłego samobójcy, po prostu pytając czy wszystko z nim w porządku.

Harrington opowiedział na tej stronie całą historię spotkania z nieznajomym mężczyzną, który siedział na moście.

“Właśnie szedłem do sklepu z amerykańskimi słodyczami, aby kupić napój Gatorade, kiedy zobaczyłem tego gościa, koło trzydziestki, siedzącego na występie mostu,” powiedział w udzielonym wywiadzie Harrington. “Zatrzymałem się i zapytałem się czy wszystko z nim w porządku… Prosiłem go, aby zszedł z występu i usiadł na schodach, w końcu się zgodził.”

Harrington powiedział, ze mężczyzna rozmawiał z nim o swoim życiu i o tym, dlaczego rozważał samobójstwo. Nastolatek namawiał go na udanie się do szpitala i wezwał pogotowie. Zapisał również numer telefonu mężczyzny, aby później dowiedzieć się jak sobie radzi.

Ta historia ma jeszcze lepsze zakończenie.

“Około 3 miesięcy później, napisał do mnie wiadomość, że jego żona jest w ciąży, będzie to chłopiec i że nazwą go po mnie,” powiedział Harrington. “Możecie w to uwierzyć? Nazwą swojego synka po mnie … Powiedział, że w momencie kiedy do niego podszedłem, miał już skoczyć i te kilka moich słów uratowało jego życie. Ciągle je słyszy w swojej głowie ‘Wszystko z tobą w porządku?'”

Mamy nadzieję, że to doświadczenie Harringtona zachęci ludzi, aby nie bać się zapytać innych ludzi czy wszystko z nimi w porządku. Nigdy nie wiadomo jak dużo może to znaczyć dla tej osoby.

Strona główna Wiadomości Irlandzki nastolatek uratował życie mężczyźnie jednym prostym pytaniem

Warto przeczytać

Rekordowe zimne lato w Szwecji. -3,3 stopnia w lipcu

W sobotę w większości miejsc w Szwecji było mniej niż 20 stopni Celsjusza. W kilku miejscach, takich jak Harstena oraz północnej Ölands, odnotowano temperaturę powyżej 20...

Szwedzki premier odrzuca wszelkie ograniczenia osób ubiegających się o azyl

Szwedzki premier Stefan Löfven odrzucił pomysł ograniczenia jakichkolwiek wniosków azylowych, stwierdzając, że taka propozycja byłaby sprzeczna z poparciem samego prawa do azylu.

W budynku mieszkalnym szaleje wielki pożar

Płonie ośmiopiętrowym budynek mieszkalny Landskrona.- Pożar bardzo szybko się rozprzestrzenia. Panuje chaos i panika wśród mieszkańców, mówi jeden ze świadków.