fbpx

H&M planuje zamknąć 250 sklepów

Szwedzki gigant odzieżowy H&M zanotował lepsze od oczekiwanych wyniki finansowe w trzecim kwartale. Sieć sklepów H&M również ucierpiała z powodu pandemii. H&M planuje zamknąć 250 sklepów na całym świecie.

Zysk netto za okres od czerwca do sierpnia wyniósł 1,8 miliarda koron szwedzkich w porównaniu z 3,9 miliarda koron w tym samym okresie rok wcześniej. Przychód firmy spadł o 18,7 procent do 51 miliardów koron.

Zysk przed opodatkowaniem wyniósł 2,4 mld koron, co oznacza poprawę w stosunku do 2,0 mld koron we wstępnych wynikach opublikowanych w połowie września.

“Nasza poprawa idzie lepiej niż się spodziewałam… Dzięki większej niż oczekiwano sprzedaży po pełnych cenach i ścisłej kontroli kosztów, wróciliśmy do zysków już w trzecim kwartale”, powiedziała Helena Helmersson, dyrektor generalny H&M.

W połowie kwietnia H&M tymczasowo zamknęła około 80 procent swoich sklepów na całym świecie. Aktualnie 166 sklepów jest zamkniętych.

W 2021 roku H&M, który ma około 5000 sklepów na całym świecie, spodziewa się, że będzie musiał zamknąć około 250 sklepów.

Strona główna Wiadomości Szwecja H&M planuje zamknąć 250 sklepów

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...

Udaremniona próba ucieczki. Zabójca nie zdołał zbiec z więzienia

Peter Madsen, wynalazca i konstruktor, skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo, usiłował uciec z więzienia. Został jednak złapany i ponownie trafi za...