H&M planuje zamknąć 250 sklepów

Szwedzki gigant odzieżowy H&M zanotował lepsze od oczekiwanych wyniki finansowe w trzecim kwartale. Sieć sklepów H&M również ucierpiała z powodu pandemii. H&M planuje zamknąć 250 sklepów na całym świecie.

Zysk netto za okres od czerwca do sierpnia wyniósł 1,8 miliarda koron szwedzkich w porównaniu z 3,9 miliarda koron w tym samym okresie rok wcześniej. Przychód firmy spadł o 18,7 procent do 51 miliardów koron.

Zysk przed opodatkowaniem wyniósł 2,4 mld koron, co oznacza poprawę w stosunku do 2,0 mld koron we wstępnych wynikach opublikowanych w połowie września.

“Nasza poprawa idzie lepiej niż się spodziewałam… Dzięki większej niż oczekiwano sprzedaży po pełnych cenach i ścisłej kontroli kosztów, wróciliśmy do zysków już w trzecim kwartale”, powiedziała Helena Helmersson, dyrektor generalny H&M.

W połowie kwietnia H&M tymczasowo zamknęła około 80 procent swoich sklepów na całym świecie. Aktualnie 166 sklepów jest zamkniętych.

W 2021 roku H&M, który ma około 5000 sklepów na całym świecie, spodziewa się, że będzie musiał zamknąć około 250 sklepów.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Jak liczyć dni pobytu według nowego prawa dla pracowników najemnych w Szwecji

Jako dni pobytu w Szwecji liczy się tylko dni robocze, a nie dni wolne od pracy, takie jak weekendy,...

Król i królowa Szwecji otrzymali szczepionkę przeciw Covid-19

74-letni król Karol XVI Gustaf i 77-letnia królowa Szwecji Silvia otrzymali pierwszą dawkę szczepionki Covid-19. Król i królowa zostali zaszczepieni...

Jak liczyć dni pobytu według nowego prawa dla pracowników najemnych w Szwecji

Jako dni pobytu w Szwecji liczy się tylko dni robocze, a nie dni wolne od pracy, takie jak weekendy,...

Musisz przeczytać

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów,...