fbpx

Gekås straci ponad 100 milionów koron – w ciągu jednego miesiąca

Znacznie mniej wizyt, anulowane noce hotelowe i znaczny spadek sprzedaży. Taka jest sytuacja w Gekås w Ullared.

Koronawirus wpływa na to, że liczba odwiedzających będzie znacznie mniejsza. Mamy o połowę mniejszą liczbę odwiedzających niż zwykle.

Baza noclegowa w Gekås dysponuje łącznie 1800 łóżkami.

– Nasz hotel i domki zwykle są w pełni zarezerwowane w weekendy, a anulowanie jest teraz ogromne. Nie ośmielę się spekulować, że jak tak dalej będzie, to nie przeprowadzimy sezonowej rekrutacji 300 osób z powodu wirusa, mówi prezes Boris Lennerhov.

W Gekås pracuje ponad 1500 osób, z czego prawie 1300 to stali pracownicy. Boris Lennerhov ma nadzieję, że nie będzie musiał ich tymczasowo zwalniać.

– Z powodu ograniczonej liczby wizyt i sprzedaży pracowników jest za dużo. W samej restauracji pracuje tylko 300 osób, a ponieważ teraz mamy połowę odwiedzających, możliwe jest zmniejszenie o połowę tego personelu, mówi Boris Lennerhov.

– Nasi zagraniczni goście pochodzą głównie z Norwegii i Danii a teraz ich nie ma, ponieważ granice są zamknięte.

– W ubiegłym tygodniu straciliśmy 30 procent sprzedaży w porównaniu do tego samego tygodnia w ubiegłym roku. Będzie to około 25 milionów koron. W tym tygodniu spodziewamy się straty około 50 milionów koron, a przez cały marzec będzie to 100-120 milionów koron, mówi Boris Lennerhov.

– Na początku kwietnia planowana była również wycieczka na Majorkę dla pracowników gdzie w całą organizację zaangażowanych było dużo ludzi i firm. Teraz trzeba o tym nie myśleć i wrócić do rzeczywistości.

Ullared stało się miastem, do którego ludzie przybywają przede wszystkim na zakupy. Wszystko przez słynny na całą Szwecję sklep Gekås . Ale miejscowość ma do zaoferowania znacznie więcej i powinna zainteresować też zwykłych turystów.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Gekås straci ponad 100 milionów koron - w ciągu jednego miesiąca

Warto przeczytać

Duński rząd chce odesłać uchodźców syryjskich do domu

Rząd Danii rozważa odesłanie uchodźców z Syrii z powrotem do domu, argumentując to sytuacją w kraju: obszary znajdujące się pod władaniem Baszara...

Norwegia: badania nad związkiem witaminy D z koronawirusem

140 tys. Norwegów bierze udział w organizowanych na szeroką skalę badaniach dotyczących COVID-19. Częścią badań jest kwestia powiązań między wirusem a działaniem...

Kiedy możliwe będą podróże lotnicze ze Szwecji za granicę?

Choć Szwedzi uwielbiają podróże, od dłuższego czasu dalsze wyjazdy nie są możliwe. Na pytanie, kiedy dokładnie będzie można opuścić Szwecję i wybrać...