Eksplozja w Södertälje: Rodzina w szoku, ale bezpieczna

Södertälje, dzielnica Glasberga – W piątek wieczorem spokój mieszkańców został brutalnie zakłócony przez eksplozję, która miała miejsce przy wejściu do jednej z domów. Na szczęście, mimo poważnych uszkodzeń nieruchomości, rodzina przebywająca w środku wyszła z tego zdarzenia bez żadnych obrażeń.

Okna budynku zostały wysadzone w powietrze, a drzwi wejściowe znacząco uszkodzone. “Otrzymaliśmy alarmy od osób mieszkających w domu i sąsiadów o godzinie 00:08. Wydaje się, że to jakiś rodzaj bomby, która wybuchła przy wejściu, ale na razie nie jesteśmy w stanie potwierdzić, co to dokładnie było”, powiedział Daniel Wikdahl, rzecznik prasowy sztokholmskiej policji.

Na miejscu zdarzenia obecne są patrole policyjne, które czekają na przybycie krajowego oddziału saperów. Specjaliści ci przeprowadzą dokładne dochodzenie w celu ustalenia przyczyn eksplozji oraz ewentualnego zabezpieczenia terenu przed kolejnymi zagrożeniami.

- Reklama -

Aktualnie nie ma żadnych podejrzanych ani zatrzymanych w związku z tym incydentem. “Trwa intensywne poszukiwanie sprawcy”, dodał Wikdahl.

Zdarzenie to zostało zaklasyfikowane jako publicznie niebezpieczne zniszczenie. Policja apeluje do świadków oraz osób, które mogłyby posiadać jakiekolwiek informacje na temat tego incydentu, o kontakt.

https://www.instagram.com/reel/CwJGSuZMnMP/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
Udostępnij
Follow:
Twórca i redaktor Skandynawiainfo.pl, portalu, który od 2015 roku dostarcza polskim czytelnikom aktualne i możliwie bezstronne informacje o Szwecji oraz krajach nordyckich. Od lat przygląda się Skandynawii „od środka”, a nie z perspektywy folderów turystycznych – pisze prosto i konkretnie o tym, co się zmienia, dlaczego to ważne i jak może wpływać na codzienne życie, szczególnie Polaków mieszkających w regionie. Skupia się na tematach społecznych i praktycznych, dbając o rzetelność, kontekst i spokojny, rzeczowy ton.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz