fbpx
Booking.com

Duńskie ekologiczne ołówki odniosły sukces na globalnym rynku

 

‘Zielony’ producent ołówków Sprout, zyskał wielu zwolenników poza Danią, dzięki swoim ołówkom zmieniającym się w warzywa i rośliny.

Sprout, duńska firma z siedzibą w Taastrup, zyskuje coraz więcej klientów za granicą. Jej ekologiczne ołówki zmieniające się w rośliny i warzywa przyciągnęły uwagę wpływowego amerykańskiego programu telewizyjnego The Today Show, co na pewno zwiększy liczbę amerykańskich klientów firmy.

Poranny program, oglądany przez miliony amerykanów, przedstawił ołówki w programie o powrocie do szkoły po wakacjach, co na pewno zapewni im dużą sprzedaż w Ameryce.

 

“Naprawdę trudno zainteresować The Today Show; dla nas było to bardzo niespodziewane,” powiedział portalowi The Local, prezes Sprout Michael Stausholm. “Amerykański rynek jest dla nas bardzo ważny. Obecnie około 90 procent naszych interesów jest w Europie, ale pomysł i produkcja pochodzą z Ameryki. Chcemy, aby sprzedaż w Europie i USA były na podobnym poziomie.”

Ołówki firmy Sprout, które mogą zamienić się w 13 różnych roślin cieszą się także rosnącą popularnością w takich europejskich krajach jak Hiszpania, po ukazaniu się artykułu o nich w gazecie El Pais i magazynie Serpades.

“Obecnie naszym największym rynkiem są Włochy,” powiedział Stausholm. “Może, dlatego że śródziemnomorski klimat jest dobry do hodowli roślin.”

Przedstawiciele firmy Sprout powiedzieli także w TV2, że sprzedaż w USA może także wzrosnąć, gdyż ołówki niedługo pojawią się w programie The Martha Stewart Show, cieszącym się dużą popularnością w USA.

Pomysł na ekologiczne ołówki jest bardzo prosty. Zawierają one ziarna i kiedy są już za krótkie, aby nimi pisać, możemy je włożyć do doniczki z ziemią i poczekać aż coś wyrośnie. Po 8 do 22 dni, zależnie od rodzaju ziarna, twój ołówek stanie się bazylią, rozmarynem, kolendrą, pomidorami koktajlowymi lub zielonymi papryczkami.

 

1441794778_English Sprout_infographic_english

 

Facebook

Strona główna Wiadomości Dania Duńskie ekologiczne ołówki odniosły sukces na globalnym rynku

Warto przeczytać

30% populacji w Szwecji jest już odporna na COVID-19

Architekt szwedzkiej strategii niestosowania blokad powiedział, że nawet 30% populacji może być teraz odporna na COVID-19, co nie jest poparte żadnymi...

12-letnia dziewczyna została zwabiona do szwedzkiego domu dla azylantów

12-letnia dziewczynka zgłosiła, że ​​została zgwałcona w ośrodku dla uchodźców w gminie Österåker. Podobno została tam zwabiona razem z jej przyjaciółką, według...

Sąd uniewinnił afgańskiego gwałciciela

Szwedzki sąd apelacyjny unieważnił karę więzienia, jaką nałożono na afgańskiego imigranta-pedofila. Uznano, że mężczyzna, który dokonał gwałtu na dziewczynce, nie znał jej...