fbpx

Bójka w Helsingborgu – jedno osoba zginęła, a kilka jest rannych

Jedna osoba zginęła a kilka zostało rannych w wyniki bójki w szwedzkim Helsingborgu.

Policja została wezwana na ulicę Drottningshög we wtorek o godzinie 20:30. Funkcjonariusze zastali tam jedną ranną w bójce osobę. W okolicy odnaleziono wkrótce kolejne poszkodowane osoby.

„Kiedy przybyliśmy na miejsce stało się jasne, że musiał tam odbyć się duża bójka,” powiedział Fredrik Bratt z lokalnej policji.

Część z poszkodowanych pomimo znacznych obrażeń zdołała o własnych siłach dotrzeć do szpitala. Jeden z poważnie rannych mężczyzn zmarł.

„Łączymy wszystkie te ofiary z jedną bójką,” powiedział Bratt.

Łącznie w bójce brało udział pięciu mężczyzn w wieku 18-21 lat. Policja oświadczyła, że mieli oni rany kłute i w związku z tym prowadzone jest dochodzenie w sprawie morderstwa oraz usiłowania morderstwa.

Cześć szpitala, gdzie przebywają ranni została odgrodzona przez policję w celu zapewnienia bezpieczeństwa personelowi oraz samym poszkodowanym.

„Nie wiem, czy osoby znajdujące się w szpitalu to ofiary, więc personel szpitala może znaleźć się w ciężkiej sytuacji, gdy pojawią się krewni i przyjaciele rannych,” wyjaśnia Bratt.

Policja wciąż poszukuje sprawców i prowadzi przesłuchania, ale do tej pory nikt nie został zatrzymany.    

Strona główna Wiadomości Szwecja Bójka w Helsingborgu – jedno osoba zginęła, a kilka jest rannych

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...