fbpx

Blokada sieci i kłopoty z łącznością. Klienci Tele2 nie mogą korzystać z telefonów za granicą

Od piątku mieszkańcy Szwecji przebywający obecnie za granicą mieli problemy z obsługą sieci komórkowej. Teraz wiadomo, dlaczego.

Telefony działające w oparciu o kartę pre-paid nie służą swoim właścicielom tak, jak powinny. Komórki nadzorowane przez firmę Comvig – a także przez pokrewnego operatora europejskiego, Tele2 – mają problemy z obsługą sieci za granicą.

Niespodziewane zakłócenia oznaczają, że setki tysięcy Szwedów – tych mieszkających na obczyźnie – borykają się z kryzysem telekomunikacyjnym. Użytkownicy nie mogą wykonywać, ani odbierać połączeń, nie mogą też pisać wiadomości tekstowych i korzystać z internetu. Tego typu komplikacje utrzymują się od grubo ponad 24 godzin.

“Głęboko tego żałujemy”, wyznał rzecznik prasowy Tele2, Johan von Heijne.

“Osoby, które usiłują skontaktować się z bliskimi, a ze względu na blokadę sieci nie mogą tego zrobić, odsyłamy do najbliższych punktów dostępu WiFi.”

Tele2 i Comviq cieszą się renomą na rynku telekomunikacyjnym – komplikacje wydają się tym bardziej zaskakujące. Specjaliści do spraw administracji sieci nie wiedzą jeszcze, jak zaradzić tym utrudnieniom. Kłopoty z łącznością i transmisją informacji pojawiły się wraz z początkiem weekendu. Obecnie to problem na szeroką skalę.

“Póki co nie wiemy, jak poradzić sobie z tą sytuacją. Zbieramy informacje, co mogło pójść nie tak, jak to naprawić”, powiedział von Heijne w rozmowie z TT News Agency.Sytuację pogarsza nagłe zamknięcie oficjalnej strony Tele2. Od paru dni adres www nie wczytuje się tak jak należy, a serwer nie jest poprawnie odnajdywany.

“To po prostu fatalny zbieg okoliczności”, zapewnia von Heijne. “Na szczęście klienci mogą kontaktować się z nami w inny sposób: za pomocą mediów społecznościowych, albo drogą mailową.”

Tele2 świadczy usługi telekomunikacyjne od 1993 roku. Poza Szwecją sieć obsługiwana jest w takich krajach, jak Niemcy, Holandia, Chorwacja, Estonia, Łotwa, Litwa, Kazachstan i Rosja.

Współpraca Tele2 z firmą Comvig rozpoczęła się w roku 1997.Strona główna Wiadomości Szwecja Blokada sieci i kłopoty z łącznością. Klienci Tele2 nie mogą korzystać z...

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...