Czterdziestoośmioletni mężczyzna pochodzący z miasta Larvik w południowej Norwegii, został skazany na 8 lat więzienia za kazirodztwo i długotrwałe wykorzystywanie swoich córek.[sociallocker]

Mężczyzna ma także zapłacić 275,000 koron (~126,000 zł) odszkodowania swojej najmłodszej córce, która miała zaledwie 6 lat, gdy została pierwszy raz wykorzystana. Druga z dziewczynek, która była wykorzystywana od 9 roku życia, otrzyma 250,000 koron (~115,000 zł) odszkodowania.

Z treści wyroku dowiadujemy się, że do wykorzystywania dochodziło w rodzinnym domu w Larvik. Dramat dziewczynek trwał przez długi czas, były one pozbawiane jedzenia i wykorzystywane seksualnie, gdy ich matka wychodziła do pracy, a one jeszcze nie wyszły do szkoły.

Władze powiadomiła szkoła, gdy młodsza z dziewczynek przez dłuższy czas pojawiała się w szkole z wyraźnymi oznakami pobicia. Norweski Urząd Ochrony Dzieci (Barnevernet) były dwukrotnie informowany o stosowaniu przemocy wobec dziewczynek, centrum kryzysowe było zaangażowane w pomoc, gdy w 2012 roku matka i jej córki szukały tam schronienia. Policja i Barnevernet podjęły działania jesienią 2014 roku.

Mężczyzna nie przyznał się do wykorzystywania seksualnego córek oraz zaprzeczył zarzutom znęcania się na nimi fizycznie. Matka dziewczynek początkowo zeznawała zgodnie z córkami, lecz później zmieniła zdanie i poparła wersję męża.

Mężczyzna ma 2 tygodnie na odwołanie się od wyroku. Prawo do opieki na dziećmi zostało odebrane obojgu rodziców.[/sociallocker]