„Wszyscy przeciwni islamskim strojom powinni opuścić Szwecję”

Szwedzka nauczycielka, nie przebierając w słowach, wyraziła swoje zdanie na temat zakazu noszenia islamskich chust w szkołach. Uznała, że wszyscy przeciwni takim strojom „w ogóle nie powinni przebywać w Szwecji”. Zakaz nie został dotąd wprowadzony w życie, stanowi jedynie propozycję.

Naouel Aissaoui jest muzułmanką i pracuje jako nauczycielka w jednej ze szkół w gminie Skurup. Kiedy lokalne władze ogłosiły, że ma zostać wprowadzony zakaz noszenia hidżabu, Aissaoui nie kryła oburzenia. Uznała nowe przepisy za rasistowskie i ksenofobiczne.

Kobieta sama nosi tradycyjne muzułmańskie stroje. Postanowiła podjąć dyskusję z Loubną Stensåker Göransson – przedstawicielką Umiarkowanej Partii Koalicyjnej, chcącą wprowadzenia zakazu do szkół.

Według Göransson zasłony na głowę i twarz są wyrazem „indoktrynacji religijnej” i stanowią formę gnębienia kobiet. „Nie można przybyć do świeckiego kraju, w którym wszyscy są sobie równi, i żyć dalej w zgodzie ze średniowiecznymi zasadami”, powiedziała polityk w rozmowie z nauczycielką.

„Jestem osobą wierzącą i czuję dzięki swojej religii potężną siłę. Moja wiara mówi, że istnieje Bóg, który jest potężny – ważniejszy niż Skurup czy przepisy tutejszych polityków”, tłumaczyła Aissaoui.

Nauczycielka nie rozumiała postawy Göransson, która również jest imigrantką o muzułmańskich korzeniach: „To dziwne, bo ona również jest kobietą i imigrantką, też wyznaje to, co ja. Powinna mieć dla mnie więcej zrozumienia i szacunku. Może opuścić Skurup, jeśli denerwuje ją taki dialog. Szwecja jest również moim krajem.”

Strona główna Wiadomości Szwecja „Wszyscy przeciwni islamskim strojom powinni opuścić Szwecję”

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...