Mężczyzna podejrzany o dokonanie morderstwa zatrzymany po intensywnych
poszukiwaniach w Surahammar. Wcześniej w centrum miasta znaleziono tam
martwą kobietę.

Policja została we wtorek popołudniu wezwana do stacji recyklingowej w centrum miasta, gdzie znaleziono martwą kobietę. Została ona wcześniej zaatakowana ostrym narzędziem.

Wielu świadków opisało wygląd podejrzanego mężczyzny, który uciekł z miejsca zdarzenie. W jego poszukiwaniach użyto helikopterów i psów tropiących.

Mężczyzna został wieczorem aresztowany na podstawie poważnych przesłanek (według szwedzkiego prawa, to niższy stopień niż bycie podejrzanym). Policja podała, że zamordowana kobieta miała 55 lat i znała tego 60-letniego mężczyznę.

„Nie mogę powiedzieć, gdzie go zatrzymaliśmy. Nie wykluczyliśmy jeszcze możliwości istnienia innych sprawców,” powiedział rzecznik policji z Västmanland, Jonas Partheen.

Na miejscu zdarzenie obecnie pracują policyjni technicy, przeszukanych zostało także wiele samochodów i mieszkań. Prawdopodobnie znaleziono różnego rodzaju dowód, które zostaną
wykorzystane w sądzie, ale policja nie udziela na ten temat żadnych informacji.

„Na razi trwa śledztwo. Będziemy przeprowadzać wiele badań, analiz i przeszukań,” powiedział Partheen dodając, że kobieta nie została jeszcze zidentyfikowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.