Mężczyzna podejrzany o dokonanie morderstwa zatrzymany po intensywnych
poszukiwaniach w Surahammar. Wcześniej w centrum miasta znaleziono tam
martwą kobietę.

Policja została we wtorek popołudniu wezwana do stacji recyklingowej w centrum miasta, gdzie znaleziono martwą kobietę. Została ona wcześniej zaatakowana ostrym narzędziem.

Wielu świadków opisało wygląd podejrzanego mężczyzny, który uciekł z miejsca zdarzenie. W jego poszukiwaniach użyto helikopterów i psów tropiących.

Mężczyzna został wieczorem aresztowany na podstawie poważnych przesłanek (według szwedzkiego prawa, to niższy stopień niż bycie podejrzanym). Policja podała, że zamordowana kobieta miała 55 lat i znała tego 60-letniego mężczyznę.

„Nie mogę powiedzieć, gdzie go zatrzymaliśmy. Nie wykluczyliśmy jeszcze możliwości istnienia innych sprawców,” powiedział rzecznik policji z Västmanland, Jonas Partheen.

Na miejscu zdarzenie obecnie pracują policyjni technicy, przeszukanych zostało także wiele samochodów i mieszkań. Prawdopodobnie znaleziono różnego rodzaju dowód, które zostaną
wykorzystane w sądzie, ale policja nie udziela na ten temat żadnych informacji.

„Na razi trwa śledztwo. Będziemy przeprowadzać wiele badań, analiz i przeszukań,” powiedział Partheen dodając, że kobieta nie została jeszcze zidentyfikowana.