Udaremniona próba ucieczki. Zabójca nie zdołał zbiec z więzienia

Peter Madsen, wynalazca i konstruktor, skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo, usiłował uciec z więzienia. Został jednak złapany i ponownie trafi za kraty.

Policja duńska potwierdza na Twitterze, że Madsen został usunięty z miejsca pojmania i trafi do aresztu. Gdy mężczyznę otoczyli funkcjonariusze, miał się odgrażać, że ma przy sobie materiały wybuchowe.

Lokalne tabloidy rozpisywały się, że Madsen miał ze sobą zakładnika. Początkowo policja nie identyfikowała słynnego zatrzymanego. Później wyjawiono, że chodzi o zabójcę Kim Wall.

49-letni Madsen zamordował dziennikarkę Kim Wall w sierpniu 2017 roku. Po tym, jak wsiadła ona na łódź podwodną sprawcy, uważano ją za zaginioną. Po wnikliwym, kilkumiesięcznych śledztwie ustalono, że Madsen dopuścił się zabójstwa z premedytacją i mógł wykorzystać kobietę seksualnie. Później oskarżony przyznał, że rozczłonkował zwłoki Wall.

W toku procesu na komputerze Madsena znaleziono materiały pornograficzne przedstawiające akty brutalnej przemocy.

Powstał nawet film dokumentalny o niesławnym zabójstwie, w którym Madsen wypowiada przyprawiające o dreszcze słowa:

Jest tylko jedna osoba winna zabójstwa. To ja.”

W sieci publikowane są zdjęcia z udaremnionej ucieczki. Madsen dotarł zaledwie kilkaset metrów o miejsca stałego pobytu – tj. zakładu karnego. Na zdjęciach widać, jak morderca klęczy na trawie, a policjanci celują do niego z broni palnej.

Strona główna Wiadomości Dania Udaremniona próba ucieczki. Zabójca nie zdołał zbiec z więzienia

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Fiński prom osiadł na mieliźnie na Bałtyku z 429 pasażerami na pokładzie

Statek należący do Viking Line "Grace", który pływa między fińskim portem w Turku a stolicą Szwecji Sztokholmem uderzył w skały w sobotę o 14:15...

Nowe, oficjalne przepisy w Szwecji: zakaz zgromadzeń w gronie więcej niż 8 osób

W poniedziałek na konferencji poświęconej epidemii koronawirusa władze Szwecji poinformowały, że wprowadzony zostanie zakaz zgromadzeń publicznych w gronie więcej niż ośmiu osób. Przepisy wynikają...