fbpx

Duńczyk przyznał się do zabójstwa dziennikarki

Peter Madsen, który został skazany na dożywocie za zabójstwo szwedzkiej dziennikarki Kim Wall w 2017 roku na pokładzie jego własnej łodzi podwodnej, przyznał się do przestępstwa po raz pierwszy w środowym programie dokumentalnym.

49-letni wynalazca, z którym przeprowadzono wywiad telefoniczny, odpowiedział „tak” na pytanie dziennikarza, czy zabił 30-letnią kobietę, która przeprowadzała z nim wywiad na pokładzie jego prywatnej łodzi podwodnej. 

„Jest tylko jeden winny, a to ja” – powiedział w filmie dokumentalnym.

Seria wyprodukowana przez Discovery Networks Denmark pod duńskim tytułem De hemmelige optagelser med Peter Madsen (Sekretne nagrania z Peterem Madsenem) została wydana w środę rano.

W oświadczeniu prasowym Discovery Networks Denmark poinformował, że dziennikarz Kristian Linnemann odbył ponad 20 godzin rozmowy telefonicznej z odbywającym karę Madsenem.

Madsen został skazany w kwietniu 2018 roku za zabójstwo Wall i skazany na dożywocie.

Madsen odwołał się od wyroku, zwracając się do sądu apelacyjnego o ukaranie go lżejszym i argumentując, że życie za kratkami było „nieproporcjonalne”. Podczas procesu twierdził, że śmierć Wall była wypadkiem. Sąd apelacyjny utrzymał wyrok dożywocia .

Strona główna Wiadomości Dania Duńczyk przyznał się do zabójstwa dziennikarki

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.