Duńczyk przyznał się do zabójstwa dziennikarki

Peter Madsen, który został skazany na dożywocie za zabójstwo szwedzkiej dziennikarki Kim Wall w 2017 roku na pokładzie jego własnej łodzi podwodnej, przyznał się do przestępstwa po raz pierwszy w środowym programie dokumentalnym.

49-letni wynalazca, z którym przeprowadzono wywiad telefoniczny, odpowiedział „tak” na pytanie dziennikarza, czy zabił 30-letnią kobietę, która przeprowadzała z nim wywiad na pokładzie jego prywatnej łodzi podwodnej. 

„Jest tylko jeden winny, a to ja” – powiedział w filmie dokumentalnym.

Seria wyprodukowana przez Discovery Networks Denmark pod duńskim tytułem De hemmelige optagelser med Peter Madsen (Sekretne nagrania z Peterem Madsenem) została wydana w środę rano.

W oświadczeniu prasowym Discovery Networks Denmark poinformował, że dziennikarz Kristian Linnemann odbył ponad 20 godzin rozmowy telefonicznej z odbywającym karę Madsenem.

Madsen został skazany w kwietniu 2018 roku za zabójstwo Wall i skazany na dożywocie.

Madsen odwołał się od wyroku, zwracając się do sądu apelacyjnego o ukaranie go lżejszym i argumentując, że życie za kratkami było „nieproporcjonalne”. Podczas procesu twierdził, że śmierć Wall była wypadkiem. Sąd apelacyjny utrzymał wyrok dożywocia .

Strona główna Wiadomości Dania Duńczyk przyznał się do zabójstwa dziennikarki

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...