fbpx

Szwecja: samochód wjechał prosto w 100-osobową grupę młodzieży szkolnej.

Samochód wjechał w grupę dzieci i ich opiekunów, którzy szli chodnikiem. Do zdarzenia doszło niedaleko miasta Karlshamn, na południu Szwecji. Ponieważ w wyniku zderzenia ucierpiało dwoje licealistów, policja rozpoczęła obławę.

Według raportu policyjnego, samochód zmierzał prosto w kierunku dużej grupy, liczącej blisko sto osób. Młodzież rzucała się na boki, próbując uniknąć kontaktu z pędzącym autem.

“Samochód przyspieszył, gdy na horyzoncie ukazała się grupa dzieci i nauczycieli. Dwoje uczniów zostało przejechanych. Jeden z nich ma złamany nadgarstek, o stanie drugiego nie wiadomo zbyt wiele” – poinformowano w oficjalnym oświadczeniu.

Lokalna policja apeluje o wszelkie, nawet ogólne informacje – każda forma pomocy jest na wagę złota. Przerażający wypadek rozegrał się 25 września o godz. 13:00 

Grupa liczyła blisko stu uczniów i dziesięciu nauczycieli ze szkoły średniej w pobliskim Mjällby. Szli z Hinnedalsvagen do Grundsjon w ramach imprezy towarzyskiej. Samochód miał czarny lub granatowy kolor; według świadków był to Saab. W momencie zderzenia pojazd poruszał się z prędkością 25 km/h.Kierowca uciekł z miejsca wypadku; zrobił to na tyle szybko, że poszkodowanym nie udało się określić, jakiej był płci był kierowca. Martina Sjostrom, dyrektorka liceum w Mjällby, podała do informacji, że dwoje jej uczniów wróciło już do zdrowia.

“To było straszne doświadczenie, ale moi podopieczni czują się już lepiej”, zaznacza dyrektorka. “Prawdopodobnie wkrótce wrócą do szkoły.”Strona główna Wiadomości Szwecja Szwecja: samochód wjechał prosto w 100-osobową grupę młodzieży szkolnej.

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...