fbpx

Szwecja: Dwa razy więcej wypowiedzeń umów

Około 56 000 osób w Szwecji zostało powiadomionych przez pracodawcę o wypowiedzeniu umów o pracę podczas pandemii koronawirusa.

Chociaż liczba zgłoszona w ciągu czterodniowego tygodnia wielkanocnego była niższa niż w poprzednim tygodniu, wciąż była dwa razy większa niż w całym miesiącu kwietniu 2019 r.

Według Anniki Sundén, głównego analityka szwedzkiej służby zatrudnienia, przemysł hotelowy i restauracyjny ma najwyższy wzrost w branży, choć ludzie zatrudnieni w tradycyjnym przemyśle również zaczynają odczuwać ten wpływ.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwecja: Dwa razy więcej wypowiedzeń umów

Warto przeczytać

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Nowelizacja ustawy budżetowej w Szwecji

Nowelizacja ustawy budżetowej ma ułatwić mieszkańcom Szwecji życie w dobie pandemii koronawirusa. Ma dzięki niej powstać więcej miejsc pracy, podatki mają zostać...

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.