fbpx

Snoop Dogg zainwestował 2,5 mld dolarów w szwedzką firmę.

Amerykański raper Snoop Dogg zainwestował 2,5 mld dolarów w szwedzką firmę Klarna, poruszającą się w obszarze technologii finansowych. Od teraz 47-latek jest współudziałowcem w prężnie działającym biznesie.

Snoop Dogg znany jest z takich przebojów, jak “What’s My Name?” czy “Snoop’s Upside Ya Head” oraz ze współpracy z Pharrellem Williamsem, Tupakiem Shakurem i 50 Centem. Już wcześniej zajmował się inwestycjami – to dzięki niemu funkcjonuje spółka Casa Verde Capital, zajmująca się produkcją konopi.

Raper już od dłuższego czasu planował współpracę z europejskim przedsiębiorcą. To przemyślana strategia biznesowa.

“Szukałem możliwości na wzbogacenie swojego technologiczno-inwestycyjnego portfolio. Etyka pracy Klarny, wyzwania, jakie stawiają sobie jej pracownicy – wszystko to bardzo mi imponuje. Jesteśmy dla siebie stworzeni”, wyznał Snoop Dogg.

Ruszyła kampania promująca Klarnę, “Get Smoooth”, a jej twarzą został właśnie słynny raper. Kampania zwraca uwagę na korzyści, wynikające z korzystania z Klarny (takie jak eliminowanie komplikacji przy dokonywaniu płatności).

“Snoop jest nie tylko legendą wśród raperów, to również odnoszący sukcesy biznesmen”, powiedział Sebastian Siemiatkowski – dyrektor generalny spółki. “Bardzo interesują go technologie, handel detaliczny i branża e-commerce. On doskonale rozumie postępowania konsumenckie, zna się na marketingu, na zarządzaniu marką.”

Współpraca z Amerykaninem ma otworzyć dla Klarny zupełnie nowe drzwi, być początkiem zaskakującej ekspansji.

Casa Verde zainwestowało niedawno 10 mln dolarów w brytyjski rynek biofarmaceutyczny.

Snoop Dogg jest też producentem telewizyjnym, aktorem i reżyserem.


Strona główna Wiadomości Szwecja Snoop Dogg zainwestował 2,5 mld dolarów w szwedzką firmę.

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...