Siedem osób zostało zabranych przez karetkę pogotowia do szpitala po pożarze w piwnicy bloku mieszkalnego w Hovslätt w Jönköping w sobotę wieczorem, donosi Jönköpings-Posten. Ich obrażenia są wciąż niejasne.
[ihc-hide-content ihc_mb_type=”show” ihc_mb_who=”3″ ihc_mb_template=”1″]
Po otrzymaniu alarmu o pożarze przez SOS tuż przed godziną 3:30, mieszkańcy zostali ewakuowani z mieszkań w budynku. Pożar został ugaszony po kilku godzinach, ale zadymienie było duże, a służby ratunkowe sprawdzają, czy żar nie rozprzestrzenił się dalej w budynku.
“Jak dotąd nie znaleźliśmy żadnego naturalnego wyjaśnienia. Podejrzewamy zatem, że pożar był wynikiem podpalenia”, powiedział Rasmus Borgström, oficer dyżurny policji, dla Jönköpings-Posten.
Policja bada teraz ten incydent jako podpalenie, miejsce jest odgrodzone i zostanie przeprowadzone dochodzenie techniczne.
[/ihc-hide-content]
