fbpx

Pół miliona puszek piwa wycofanych ze sklepów

Systembolaget wycofał 500 000 puszek mocnego piwa. Chodzi o „Stockholm Fine Festival” które ma 7.2 procenta, wszystko przez złe oznaczenie na puszkach.

Odkrycie zostało niedawno przeprowadzone przez pracowników Systembolaget. Małe puszki zamiast oznaczenia 330 ml miały 500 ml.

Cała partia pół miliona puszek została już odesłana do browaru w Halmstad. Teraz browar zastanawia się, jak poradzić sobie z sytuacją związaną z „mocnym” lagerem. Jedną z opcji jest zniszczenie wszystkich puszek, co skutkować będzie katastrofą ekologiczną informuje Carl Krönlein, dyrektor generalny rodzinnej firmy Krönleins właściciela browaru.

Dyrektor browaru Carl Krönlein jest smutny tą sytuacją. Błędne oznakowanie może spowodować straty finansowe liczone w milionach będzie się to przekładać na większej dodatkowej pracy dla personelu – i około 165 000 litrów zmarnowanego piwa.

Strona główna Wiadomości Szwecja Pół miliona puszek piwa wycofanych ze sklepów

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

„The Times of India”: Szwedzi inteligentnie praktykują dystans społeczny, a lockdown jest zbędny

Serwis „The Times of India” postanowił pochwalić szwedzką strategię walki z koronawirusem. W artykule, opublikowanym na stronie, powołano się na m.in. na...

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji, ponieważ liczba przypadków COVID-19 w tym kraju spadła w lipcu po gwałtownym wzroście w czerwcu.