Ósmy album Robyn czeka na premierę. Wielka gwiazda szwedzkiego synthpopu wraca z nowym materiałem.

Robyn – a właściwie Robin Miriam Carlsson – powraca z nową piosenką. Utwór zwiastuje jej pierwsze długogrające wydawnictwo od ośmiu lat.

Na nowy album studyjny Robyn czekają wszyscy. Wokalistka ceniona jest za tyleż taneczne, co melancholijne nagrania – jej twórczość stanowi zupełnie inną definicję synthpopu. “Missing U” to piosenka elektroniczna, zagrana na keyboardzie – jest szybka, energiczna, ale też romantyczna. Jest to klasyczny love song w wydaniu Robyn, zaaranżowany w stylistyce retro, oparty na syntezatorowym brzmieniu.

Wydaniu singla towarzyszy odsłona krótkometrażowego dokumentu, w którym Robyn zachwyca swoją wizytą wiernych fanów. Zdjęcia do filmu powstały podczas koncertu w Bostonie. Zarówno sam występ, jak i premiera dokumentu są dla wszystkich niespodzianką: Robyn znana jest bowiem w branży muzycznej jako pustelniczka, osoba dość introwertyczna.

Robyn zyskała sławę na początku lat dziewięćdziesiątych. Występowała w programach telewizyjnych i szybko stała się dziecięcą gwiazdą. Później, choć współpracowała między innymi z Maksem Martinem i Dennizem Popem, osiągnęła status uznanej artystki undergroundowej. Chętnie nagrywała z mało znanymi DJ-ami. Jej dance-popowe utwory – “Dancing on My Own”, “Show Me Love” czy “Call Your Girlfriend” – spotkały się z pozytywnym odbiorem środowisk LGBT i zostały przebojami klubów gejowskich.

W wywiadzie Robyn wytłumaczyła, jak spędziła ostatnich osiem lat (poprzedni album artystki, “Body Talk”, wydano w 2010 roku). Sporo podróżowała, dbała o swoje zdrowie, ale też, zgodnie z tytułem jednej z piosenek, przetańczyła w swoim towarzystwie niejedną noc.Rozmowa z dziennikarzami BBC Radio 1 przyniosła pozytywne wieści: artystka ukończyła już prace nad swoim ósmym longplayem i planuje wydać go jeszcze w tym roku. “Missing U” to pierwszy singiel promujący ten album.

“Czuję, że będzie to inny album – w pewien sposób zmysłowy i łagodny. Nagrywając swoje poprzednie wydawnictwa, nie podążałam tą ścieżką”, powiedziała Robyn.

“Byłam trochę zamknięta na świat, musiałam się wyłączyć i posłuchać swojego głosu. Wyruszyłam w podróż do środka, nie na zewnątrz. W efekcie powstała ta płyta.”

39-letnia Robyn nadal była aktywna zawodowo, choć media poświęciły jej pracy mniej uwagi. W marcu ubiegłego roku artystka napisała piosenkę “Honey”, którą wykorzystano w serialu produkcji HBO, “Dziewczyny”.

Robyn zdobyła pięć nominacji do nagrody Grammy, pięć nominacji do nagrody World Music oraz jedną nominację do Brit Award. Dwunastokrotnie wyróżniano ją statuetkami Grammis – przyznawanymi przez szwedzki przemysł fonograficzny.Strona główna Wiadomości Szwecja Ósmy album Robyn czeka na premierę. Wielka gwiazda szwedzkiego synthpopu wraca z...

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...