-Reklama-

Latem 2014 roku w dzielnicy Oslo Grønland doszło do brutalnego ataku. Jego ofiarą padł Nehmat Ali Shah, imam największego meczetu w Norwegii.

Teraz nożowników dosięgła ręka sprawiedliwości. Dwaj mężczyźni zostali skazani na 2 lata więzienia przez sąd apelacyjny.

Sprawę nagłośnił Norsk Rikskringkasting – norweski nadawca radiowo-telewizyjny.

Od napaści minęło blisko cztery i pół roku. Mężczyźni (mający 43 i 32 lata) dwukrotnie próbowali odwołać się od wyroku. Gdy sąd apelacyjny wreszcie zajął się sprawą z czerwca 2014 roku, napastnicy przebywali już w więzieniu (w związku z innymi wykroczeniami).

Był 14 czerwca 2014, ok. godz. 23:00. Nehmat Ali Shah został zaatakowany niedaleko swojego domu w dzielnicy Grønland (centralne Oslo). Dźgnięto go w kilku miejscach na całym ciele. Gdyby nie przetransportowano go do szpitala Ullevå natychmiast po napaści, mógłby umrzeć w wyniku utraty krwi.

Nożownicy nosili na swoich twarzach maski.

Motywy działania przestępców nie zostały w pełni ustalone. Młodszy z mężczyzn miał zostać zwerbowany przez tego starszego – to jemu zależało na zamordowaniu imama bardziej. Obaj kryminaliści przyznają, że byli feralnej nocy w Grønland, ale nie zgadzają się z wyrokiem.

Nożownicy zostali skazani na dwa lata pozbawienia wolności. Początkowo wyrok miał być surowszy – mowa była o czterech latach – ale z powodu długotrwałego rozpatrywania całej sprawy sędzia wykazał się wyrozumiałością.

Wyrok sądu apelacyjnego został wydany pod koniec stycznia.

-Reklama-