fbpx

Kolejny wybuch w Malmö. To już trzeci od początku tygodnia.

W środę, 12 czerwca w Malmö doszło do potężnej eksplozji – trzeciej w ciągu zaledwie trzydziestu sześciu godzin. Nad samym ranem zatrząsł się jeden z budynków mieszkalnych, co wywołało panikę wśród lokalnych rezydentów.

Policjanci otrzymali pierwsze powiadomienie o incydencie około godziny 01:16. Telefon został wykonany z dzielnicy Rosengård. Nina Janowicz, zatrudniona w centrum alarmowym, wyznała, że służby ratownicze zakończyły już swoją pracę na miejscu wypadku. Sytuacja ponoć „uspokoiła się”, choć przy feralnym budynku wciąż kręcą się zainteresowane zdarzeniem osoby.

„Nikt nie został ranny, a w samym budynku nie rozpętał się pożar. Mimo to policja nadal bada sprawę”, wyjawiła Janowicz w rozmowie z agencją prasową TT News Agency.

Co ciekawe, już parę dni temu doszło w Malmö do podobnych wydarzeń. W poniedziałkową noc pierwsza eksplozja miała miejsce w klubie nocnym na terenie Adelgatan, a druga – w innej strefie Rosengård.

Na miejscu pojawił się fotograf związany z serwisem „Kvällsposten”. Jego zdaniem w wyniku eksplozji ucierpiało tylko mieszkanie na parterze: pękło jedno z okien.

Według policjanta Tommy’ego Bengtssona siła uderzenia była spora. Na wybuch zareagowali mieszkańcy innych części dzielnicy – oddalonych o kilkadziesiąt do kilkuset metrów. Lokalna policja nie ustaliła jeszcze, czy zdarzenia z poniedziałku i środy są ze sobą powiązane:

„Wszczęte zostanie szczegółowe śledztwo, może zdołamy dowiedzieć się czegoś więcej.”

Minister sprawiedliwości Morgan Johansson poinformował, że na policję w Malmö przeznaczone zostaną dodatkowe fundusze. „Nie będzie zmiłuj: zbrodniarze trafią za kratki”, powiedział, dodając, że funkcjonariusze policji otrzymają „więcej narzędzi, umożliwiających walkę z przestępstwem”.

Aresztowano już dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć coś wspólnego z eksplozją w dzielnicy Adelgatan.

Strona główna Gangi w Szwecji Kolejny wybuch w Malmö. To już trzeci od początku tygodnia.

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Fox News o sytuacji epidemicznej w Szwecji i odporności stadnej

Kilka dni temu w amerykańskiej stacji informacyjnej Fox News powrócił temat koronawirusa w Szwecji. W programie „White...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.