Otwórzcie swoje domy dla nowoprzybyłych

W tym roku Sztokholm wydał ponad 6000 pozwoleń na pobyt i tym samym miasto poszukuje dodatkowych miejsc do ulokowania nowo przybyłych.

Gmina Sztokholm jest gotowa podpisać umowy z osobami które chcą wynająć swoje domy, mieszkania lub pojedyncze pokoje dla imigrantów, którzy otrzymali zezwolenie na pobyt. Właściciele pomieszczeń biurowych, którzy zdecydują się na remont i przystosowanie na mieszkania tymczasowe również mogą podpisać umowę.

Jedynym wymogiem osób które chcą współpracować z gminą jest udostępnienie kuchni, prysznica, WC oraz pralki dla nowych mieszkańców.

4000 koron (1770 zł) za pokój,  8000 (3550 zł) za mieszkanie lub 12.000 koron (5300 zł) dla tych, którzy mają miejsce dla całej rodziny imigrantów. Ponadto gmina będzie oferować mobilny zespół pracowników, którzy będą udzielać pomocy zarówno dla wynajmujących jak i imigrantów.

Gazeta Dagens Nyheter informuję, że większość imigrantów to samotni mężczyźni co może przyczynić się do niechęci ich przyjęcia przez mieszkańców.

Poniżej liczba imigrantów podzielona na każdą komunę w Gminie Sztokholm

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Pięciu Polaków skazanych na karę więzienia za sfałszowanie zaświadczenia lekarskiego

Polski pracodawca i jego czterej pracownicy zostali skazani za sfałszowanie zaświadczeń lekarskich potwierdzające ujemny wynik testu na COVID-19. Polski pracodawca został...

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Musisz przeczytać

Pięciu Polaków skazanych na karę więzienia za sfałszowanie zaświadczenia lekarskiego

Polski pracodawca i jego czterej pracownicy zostali skazani za...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku...