fbpx

Otwórzcie swoje domy dla nowoprzybyłych

W tym roku Sztokholm wydał ponad 6000 pozwoleń na pobyt i tym samym miasto poszukuje dodatkowych miejsc do ulokowania nowo przybyłych.

Gmina Sztokholm jest gotowa podpisać umowy z osobami które chcą wynająć swoje domy, mieszkania lub pojedyncze pokoje dla imigrantów, którzy otrzymali zezwolenie na pobyt. Właściciele pomieszczeń biurowych, którzy zdecydują się na remont i przystosowanie na mieszkania tymczasowe również mogą podpisać umowę.

Jedynym wymogiem osób które chcą współpracować z gminą jest udostępnienie kuchni, prysznica, WC oraz pralki dla nowych mieszkańców.

4000 koron (1770 zł) za pokój,  8000 (3550 zł) za mieszkanie lub 12.000 koron (5300 zł) dla tych, którzy mają miejsce dla całej rodziny imigrantów. Ponadto gmina będzie oferować mobilny zespół pracowników, którzy będą udzielać pomocy zarówno dla wynajmujących jak i imigrantów.

Gazeta Dagens Nyheter informuję, że większość imigrantów to samotni mężczyźni co może przyczynić się do niechęci ich przyjęcia przez mieszkańców.

Poniżej liczba imigrantów podzielona na każdą komunę w Gminie Sztokholm

Strona główna Wiadomości Szwecja Otwórzcie swoje domy dla nowoprzybyłych

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...