fbpx

Duński ksiądz przyznał się do molestowania seksualnego małej dziewczynki

We wtorek 46 letni ksiądz przyznał się w sądzie do molestowania 12 letniej ówcześnie dziewczynki, donosi TV Øst.

Mężczyzna przebywa w areszcie od końca lipca i jest podejrzewany o molestowanie seksualne wielu dzieci, które spotykał wykorzystując swoją pozycję księdza kościele Tømmerup w mieście Kalundborg w zachodniej Zealandii.

Mężczyzna przyznał się do odbywania stosunków i innych czynności z dziewczynką, która miała wtedy 12 i 13 lat.

TV Øst informuje, że mężczyzna przyznał się także częściowo do molestowania 12 letniego chłopca, jednak we wtorek przed sądem zaprzeczył swojej winie w tej sprawie. Jest on oskarżony o odbycie z chłopcem stosunku analnego, oferowanie dziecku pieniędzy za czynności seksualne oraz namawianie go do wysyłania nagich zdjęć.

Policja ze Środkowej i Zachodniej Zealandii dopiera niedawno ujawniła, że zatrzymany mężczyzna jest księdzem z kościoła Tømmerup w nadziei, że zgłoszą się nieznane dotąd ofiary księdza.

„W naszym śledztwie dotarliśmy do wielu spraw […], ale podejrzewamy, że może być jeszcze wiele dzieci z którymi nie rozmawialiśmy, a które mogły być wykorzystywane przez księdza,” powiedział wtedy komisarz Ove Pedersen.

„Zachęcamy także rodziców by porozmawiali ze swoimi dziećmi i jeśli nabiorą podejrzeń, że mogło dojść do molestowania, chcielibyśmy o tym wiedzieć,” dodał.

Według TV Øst 46 latek dobrowolnie zrezygnował z pracy w parafii, kiedy pojawiły się pierwsze zarzuty.

Nadawca DR doniósł, że ksiądz był bardzo lubiany przez lokalną społeczność i organizował wiele letnich obozów oraz młodzieżowych klubów dla dzieci z tej okolicy.

Strona główna Wiadomości Dania Duński ksiądz przyznał się do molestowania seksualnego małej dziewczynki

Warto przeczytać

Nowe środki dotyczące koronawirusa zostały wprowadzone w trzech szwedzkich regionach

Trzy nowe regiony w Szwecji - Sztokholm, Västra Götaland i Östergötland - wprowadzają ostrzejsze zalecenia dotyczące koronawirusa w związku ze wzrostem liczby...

Ojciec i synowie oskarżeni o brutalne “honorowe” zabójstwo

W drugiej połowie lipca w miejscowości Kiruna, na północy Szwecji, doszło do brutalnego zabójstwa. Posądzono o nie trzech afgańskich imigrantów: mężczyznę i...

Szwecja zbliża się do „punktu krytycznego” wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa

W zeszłym tygodniu liczba nowych cotygodniowych przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła o 70 procent, a epidemia zbliża się do „punktu krytycznego”, powiedział...