fbpx

Zabił 17-letnią dziewczynę i trzymał jej głowę w mieszkaniu. Skazano go na dożywocie.

Uddevalla na południowym zachodzie Szwecji. 23-letni mężczyzna został skazany na karę dożywotniego więzienia za zabójstwo swojej nastoletniej dziewczyny. Poszukiwania ofiary – początkowo uznanej za zaginioną – były tematem numer jeden w szwedzkich mediach jesienią ubiegłego roku.

Tishko Ahmed zaprzecza, że dopuścił się brutalnej zbrodni, ale sąd okręgowy wydał jednoznaczny wyrok w jego sprawie. W poniedziałek uznano go za winnego zamordowania 17-letniej Wilmy Andersson. Do makabrycznego mordu doszło w niewielkim miasteczku Uddevalla, słynącym z działalności firm tekstylnych.

W domu Ahmeda znaleziono odciętą głowę Wilmy. Trwają poszukiwania reszty ciała. Po tym, jak sąsiedzi poinformowali policję, że słyszeli krzyki, dobiegające z mieszkania, wewnątrz trafiono też na ślady krwi i tkanki mięśniowej. To właśnie to odkrycie pogrąża 23-latka.

Zdaniem sędziego w sprawie Ahmeda „nie znaleziono okoliczności łagodzących, za to szereg okoliczności obciążających”.

Morderca miał znęcać się nad dziewczyną i bić ją, gdy kuliła się na podłodze. W opinii sędziego Andersson „cierpiała przed śmiercią i była w stanie ciężkiego szoku”.

Po dokonaniu zabójstwa Ahmed miał „hańbić zwłoki”, traktować je bez szacunku dla ludzkiego ciała. To spowodowało dodatkowy ból rodzinie zamordowanej. Sąd nakazał 23-latkowi dokonać wpłaty w wysokości 60 tys. koron (25 tys. PLN). Pieniądze zostaną przekazane najbliższym Andersson jako zadośćuczynienie.

Prokurator Jim Westerberg powiedział: „Sąd podziela nasze oburzenie w tej sprawie. W sprawie Ahmeda zapadł najcięższy możliwy wyrok.”

Dochodzenie zajęło około pół roku – to krótki okres, jeśli weźmiemy pod uwagę skalę zbrodni. Krajowe Centrum Kryminalistyczne nadało tej sprawie priorytet i podjęło ciężką pracę w celu zebrania dowodów obciążających. Policja też wykonała kawał dobrej roboty”, dodaje Westerberg.

W opinii psychiatry w chwili morderstwa Ahmed nie cierpiał na zaburzenia natury psychicznej. Nie może więc trafić na oddział zamknięty, pod opiekę lekarzy. Specjalista wykrył natomiast u mężczyzny oznaki narcystycznego zaburzenia osobowości.

Prawnik zabójcy planuje odwołać się od wyroku.

Strona główna Wiadomości Szwecja Zabił 17-letnią dziewczynę i trzymał jej głowę w mieszkaniu. Skazano go na...

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Policyjne drony będą patrolowały szwedzkie miasto.

Linköping. Lokalna policja zacznie monitorować strefy „no-go” przy wykorzystaniu dronów z wbudowanymi kamerami. Nowoczesne rozwiązanie wprowadzono w życie 19...