Szwedzki turysta, którego kamery nagrały, jak kopnął pracowniczkę hotelu tak, że straciła ona przytomność, został skazany w Bułgarii za napaść.

W czerwcu kamery zarejestrowały jak 53-letni mężczyzna kopnął sprzątaczkę w twarz, podczas gdy czyściła ona hotelową podłogę. Zdarzenie miało miejsce w popularnym bułgarskim kurorcie Słoneczny Brzeg.

Sprzątaczka straciła przytomność i doznała poważnych obrażeń. Powiedziała ona później, że mężczyzna kopnął ją jak ‘piłkę futbolową’ oraz że doznała ona szoku. Turysta został aresztowany i zeznał, że nie pamięta tego zdarzeniach, gdyż był pod wpływem alkoholu.

Sędzia jednak odrzucił te tłumaczenia i skazał mężczyznę na 4,500 lew (~10 tys. zł) grzywny. Nakazał także zapłatę 600 lew (~1300 zł) kosztów procesu.

Według bułgarskiej strony Darik News sędzia powiedział, że mężczyzna próbuje zasłonić się wpływem alkoholu, aby nie odpowiadać za to co zrobił i że wykazuje on ‘absolutny brak humanitaryzmu.’

Ponad 60-letnina sprzątaczka pozwała także mężczyznę o odszkodowanie w wysokości 50,000 lew (~110 tys. zł). Ta sprawa dopiero czeka na rozpatrzenie przez sąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.