Rosja wydala z kraju dwóch szwedzkich dyplomatów – oświadczył w środę rzecznik służby prasowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Szwecji Rasmus Eljanskog. Informację skomentowała rzecznik MSZ Rosji Maria Zacharowa

„Szwecja wcześniej poinformowała, że wiza jednego z rosyjskich dyplomatów nie może być przedłużona, potem odpowiedzieliśmy odmową na inne wnioski ze strony rosyjskiej ambasady” – poinformował w środę przedstawiciel MSZ Szwecji.

Rzecznik MSZ Rosji Maria Zacharowa w czasie briefingu skomentowała informację na temat decyzji Moskwy o wydaleniu dwóch szwedzkich dyplomatów w reakcji na odmowę wydania wiz dyplomatycznych kilku pracownikom rosyjskiej ambasady.

Wydaje mi się, że te kwestie nie wymagają komentarza z naszej strony. W Państwa pytaniu zawiera się już odpowiedź. To działanie odwetowe. Na tym chciałabym zamknąć już ten temat, którego tradycyjnie staramy się nie komentować – powiedziała Zacharowa.

Jak pisze Expressen, powołując się na przedstawiciela resortu spraw zagranicznych, decyzja Rosji została podyktowana wydaną przez Szwecję odmową wydania wizy dyplomatycznej nowym dyplomatom w kraju