Prawie 200 osób musiało opuścić swoje mieszkania, we wtorek, po tym jak wielki pożar zniszczył dużą część budynku mieszkalnego w Göteborg.

Prawie 50 strażaków z 6 różnych jednostek walczyło z ogniem przez długie godziny, po tym jak zostali wezwani do pożaru w Kortedala, na przedmieściach największego miasta zachodniej Szwecji.

pozar1
foto.Robert Nilsson

Obyło się bez rannych, ale konieczna była ewakuacja wszystkich mieszkańców. Pożar został opanowany około 5 nad ranem, ale około godziny 9, we wtorek, ciągle było widać unoszący się dym.

W budynku znajduje się 70 mieszkań zajmowanych przez 193 mieszkańców, ale nie wiadomo ilu z nich było w domu w momencie wybuchu pożaru.

„Staramy się utrzymać ogień z dala od klatki schodowej, aby nie mógł się on przedostać do mieszkań położonych na niższych kondygnacjach,” powiedział agencji TT Lars Adrian, szef strażaków i ratowników w Göteborg.

pozar2
foto. Patrick Sörquist

 

Płomienie bardzo szybko rozprzestrzeniały się po poddaszu tego 200 metrowego, 4 piętrowego budynku. Adrian opisał pożar, jako „długi leżący komin”.

Policja rozpoczęła śledztwo mające ustalić przyczynę pożaru, który prawdopodobnie rozpoczął się w kuchni i poprzez wentylacją przeniósł się na poddasze i dach.

pozar3
foto. Christian Cvek

„Na razie nie ma żadnych podejrzanych,” powiedział agencji TT, Johan Ljung dyspozytor regionalnej policji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.