fbpx

Ewakuacja mieszkańców po olbrzymim pożarze w Göteborg

Prawie 200 osób musiało opuścić swoje mieszkania, we wtorek, po tym jak wielki pożar zniszczył dużą część budynku mieszkalnego w Göteborg.

Prawie 50 strażaków z 6 różnych jednostek walczyło z ogniem przez długie godziny, po tym jak zostali wezwani do pożaru w Kortedala, na przedmieściach największego miasta zachodniej Szwecji.

pozar1
foto.Robert Nilsson

Obyło się bez rannych, ale konieczna była ewakuacja wszystkich mieszkańców. Pożar został opanowany około 5 nad ranem, ale około godziny 9, we wtorek, ciągle było widać unoszący się dym.

W budynku znajduje się 70 mieszkań zajmowanych przez 193 mieszkańców, ale nie wiadomo ilu z nich było w domu w momencie wybuchu pożaru.

“Staramy się utrzymać ogień z dala od klatki schodowej, aby nie mógł się on przedostać do mieszkań położonych na niższych kondygnacjach,” powiedział agencji TT Lars Adrian, szef strażaków i ratowników w Göteborg.

pozar2
foto. Patrick Sörquist

 

Płomienie bardzo szybko rozprzestrzeniały się po poddaszu tego 200 metrowego, 4 piętrowego budynku. Adrian opisał pożar, jako “długi leżący komin”.

Policja rozpoczęła śledztwo mające ustalić przyczynę pożaru, który prawdopodobnie rozpoczął się w kuchni i poprzez wentylacją przeniósł się na poddasze i dach.

pozar3
foto. Christian Cvek

“Na razie nie ma żadnych podejrzanych,” powiedział agencji TT, Johan Ljung dyspozytor regionalnej policji.

Strona główna Wiadomości Szwecja Ewakuacja mieszkańców po olbrzymim pożarze w Göteborg

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

„The Times of India”: Szwedzi inteligentnie praktykują dystans społeczny, a lockdown jest zbędny

Serwis „The Times of India” postanowił pochwalić szwedzką strategię walki z koronawirusem. W artykule, opublikowanym na stronie, powołano się na m.in. na...

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji, ponieważ liczba przypadków COVID-19 w tym kraju spadła w lipcu po gwałtownym wzroście w czerwcu.