fbpx

Ewakuacja mieszkańców po olbrzymim pożarze w Göteborg

Prawie 200 osób musiało opuścić swoje mieszkania, we wtorek, po tym jak wielki pożar zniszczył dużą część budynku mieszkalnego w Göteborg.

Prawie 50 strażaków z 6 różnych jednostek walczyło z ogniem przez długie godziny, po tym jak zostali wezwani do pożaru w Kortedala, na przedmieściach największego miasta zachodniej Szwecji.

pozar1
foto.Robert Nilsson

Obyło się bez rannych, ale konieczna była ewakuacja wszystkich mieszkańców. Pożar został opanowany około 5 nad ranem, ale około godziny 9, we wtorek, ciągle było widać unoszący się dym.

W budynku znajduje się 70 mieszkań zajmowanych przez 193 mieszkańców, ale nie wiadomo ilu z nich było w domu w momencie wybuchu pożaru.

“Staramy się utrzymać ogień z dala od klatki schodowej, aby nie mógł się on przedostać do mieszkań położonych na niższych kondygnacjach,” powiedział agencji TT Lars Adrian, szef strażaków i ratowników w Göteborg.

pozar2
foto. Patrick Sörquist

 

Płomienie bardzo szybko rozprzestrzeniały się po poddaszu tego 200 metrowego, 4 piętrowego budynku. Adrian opisał pożar, jako “długi leżący komin”.

Policja rozpoczęła śledztwo mające ustalić przyczynę pożaru, który prawdopodobnie rozpoczął się w kuchni i poprzez wentylacją przeniósł się na poddasze i dach.

pozar3
foto. Christian Cvek

“Na razie nie ma żadnych podejrzanych,” powiedział agencji TT, Johan Ljung dyspozytor regionalnej policji.

Strona główna Wiadomości Szwecja Ewakuacja mieszkańców po olbrzymim pożarze w Göteborg

Warto przeczytać

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Szwecja: „klany” gangsterskie sprawują władzę nad dzielnicami dużych miast

Szwedzka policja ma trudności w zapanowaniu nad „klanami” gangsterskimi, które korzystają rzekomo z własnego wymiaru sprawiedliwości i przyczyniają się do wzrostu brutalnych...

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...