Szwedzkie miasto Falkenberg otrzymało nominację do nagrody White Guide. Po raz pierwszy w 13-letniej historii tego przewodnika po restauracjach pośród nominowanych do nagrody znalazło się całe miasto.

Falkenberg, zamieszkałe przez 24 tysiące mieszkańców, położone w południowo-zachodniej Szwecji zostało nominowane w kategorii ‘Warte odwiedzenia’. To jedna z 13 kategorii w których przyznawane są nagrody restauracjom i innym miejscom, gdzie można dobrze zjeść.

„Tak dużo się dzieje w różnych miejscach w Falkenberg. Falkenberg to wspaniałe miejsce dla przedsiębiorców i dla gastronomi,” powiedział Mikael Mölstad, redaktor i założyciel przewodnika.

White Guide jak sam podaje jest wiodącym przewodnikiem po skandynawskich restauracjach. W ostatniej edycji opisanych i ocenionych zostało ponad 600 lokali.

W Falkenberg informacja o nominacji znalazła się na pierwszych stronach lokalnych gazet.

„To naprawdę świetna sprawa zostać tak uhonorowanym poprzez nominację, to pozwala nam pochwalić się tym co w Falkenberg mamy najlepszego. Trzeba dodać, że to efekt wspólnego wysiłku. Uwielbiamy ze sobą współpracować i nawzajem sprawiamy, że stajemy się lepsi. Dzięki tej nominacji dowie się o tym cała Szwecja,” powiedział na wieść o nominacji Johan Bildberg, członek lokalnego stowarzyszenia produkującego żywność Skafferi.

Zwycięzcy wszystkich kategorii nagrody przewodnika White Guide, między innymi restauracja roku, wschodząca gwiazda roku i pionier roku, zostaną ogłoszeni 5 marca.