fbpx

Wściekła samica łosia zaatakowała Szweda, złamała mu rękę

Mężczyzna z północnej Szwecji trafił do szpitala po tym jak został zaatakowany przez łosia.

Prawdopodobnie mężczyzna wyobrażał sobie, gdy opuszczał swój dom w Svappavaara, na północny zachód od Kiruna, że odbędzie miły i spokojny spacer z psem około 8 rano.

Zamiast tego, musiał się udać do szpitala z podejrzeniem złamania ręki po tym jak został zaatakowany przez rozwścieczoną samicę łosia. Tak we wtorek doniosła gazeta Norrbottens-kuiriren.

„Mężczyzna powiedział, że został zaatakowany przez łosia. Uniknął on pierwszego ataku, jednak samica powróciła i tym razem uderzyła mężczyznę w rękę,” powiedział przedstawiciel policji Börje Öhman.

Prawdopodobnie mężczyzna przypadkowo sprowokował zwierzę przez pojawienie się między matką a dwoma młodymi.

Policja w poniedziałek zdecydowała się zastrzelić zwierzęta, jednak myśliwi przeczesujący tereny wokół Svappavaara nie zdołali ich odnaleźć i poszukiwania zostały odwołane we wtorek.

„Wydaje się, że zwierzęta powróciły do swojego środowiska naturalnego, czyli do lasu,” powiedział Öhman.

To nie pierwszy atak łosia w Szwecji. Na przykład w 2014 roku kobieta w Luleå została stratowana przez łosia zaledwie dzień po ataku na inną osobę z psem. Zwierzę zostało wtedy zastrzelone.

Strona główna Wiadomości Szwecja Wściekła samica łosia zaatakowała Szweda, złamała mu rękę

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...