Wściekła samica łosia zaatakowała Szweda, złamała mu rękę

Mężczyzna z północnej Szwecji trafił do szpitala po tym jak został zaatakowany przez łosia.

Prawdopodobnie mężczyzna wyobrażał sobie, gdy opuszczał swój dom w Svappavaara, na północny zachód od Kiruna, że odbędzie miły i spokojny spacer z psem około 8 rano.

Zamiast tego, musiał się udać do szpitala z podejrzeniem złamania ręki po tym jak został zaatakowany przez rozwścieczoną samicę łosia. Tak we wtorek doniosła gazeta Norrbottens-kuiriren.

„Mężczyzna powiedział, że został zaatakowany przez łosia. Uniknął on pierwszego ataku, jednak samica powróciła i tym razem uderzyła mężczyznę w rękę,” powiedział przedstawiciel policji Börje Öhman.

Prawdopodobnie mężczyzna przypadkowo sprowokował zwierzę przez pojawienie się między matką a dwoma młodymi.

Policja w poniedziałek zdecydowała się zastrzelić zwierzęta, jednak myśliwi przeczesujący tereny wokół Svappavaara nie zdołali ich odnaleźć i poszukiwania zostały odwołane we wtorek.

„Wydaje się, że zwierzęta powróciły do swojego środowiska naturalnego, czyli do lasu,” powiedział Öhman.

To nie pierwszy atak łosia w Szwecji. Na przykład w 2014 roku kobieta w Luleå została stratowana przez łosia zaledwie dzień po ataku na inną osobę z psem. Zwierzę zostało wtedy zastrzelone.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Gmina Botkyrka pod Sztokholmem: płonie 100 tys. ton śmieci

W ciągu ostatnich dni mieszkańcy pewnych obszarów Sztokholmu mogli...