Święta Bożego Narodzenia zwykle kojarzą się z radością, spotkaniami z przyjaciółmi i rodziną. Niestety, w przypadku jednej młodej kobiety z Malmö w Skanii, świąteczna zabawa na kręgielni w miejscowości Höör przerodziła się w koszmar.
[ihc-hide-content ihc_mb_type=”show” ihc_mb_who=”3″ ihc_mb_template=”1″]Kobieta, mająca zaledwie 22 lata, trafiła do szpitala po tym, jak doświadczyła poważnych objawów, które wskazywały na otrucie. Śledztwo w tej sprawie jest obecnie w toku.
Zdarzenie, które miało miejsce podczas imprezy bożonarodzeniowej w kręgielni w Höör, wywołało obawy i niepokój wśród miejscowych mieszkańców. Według informacji podanych przez gazetę „Skånska Dagbladet”, młoda kobieta zaczęła nagle odczuwać zawroty głowy i mdłości, a jej stan pogorszył się tak szybko, że nie można było się z nią w ogóle skontaktować. Natychmiast wezwano karetkę, która przetransportowała ją na pogotowie w Lund.
Nie jest jeszcze jasne, jak obecnie czuje się 22-latka, jednakże wiadomo, że otrzymała tam leczenie. To, co wzbudziło największe zaniepokojenie, to okoliczności, w jakich doszło do podejrzenia otrucia. Według relacji świadków, nieznany mężczyzna postawił szklankę z napojem przy stole na przyjęciu, z której później piła kobieta. Nie podał żadnych informacji ani nie ostrzegł, co do zawartości szklanki. Obecnie nie jest jasne, co znajdowało się w napoju i jakie mogły być konsekwencje spożycia.
Policja w Skanii jest zaniepokojona rosnącą liczbą przypadków tzw. „drink spiking”, czyli sytuacji, w których do napojów dodawane są narkotyki lub substancje odurzające, prowadząc do mimowolnego odurzenia ofiary. Jednak śledztwo w takich przypadkach jest często trudne, ponieważ trudno jest dokładnie ustalić, kto był odpowiedzialny za manipulację z napojem.
Oficer policji narkotykowej Martin wyjaśnia, że osoby, które padają ofiarą „drink spiking”, czasami nie zdają sobie sprawy z tego, co się dzieje, a efekty narkotyków mogą występować z opóźnieniem. Dlatego też takie przypadki często są trudne do wykrycia.
Ludzie, którzy podejrzewają, że stali się ofiarami manipulacji z napojem, często myślą, że to alkohol sprawił, że czują się źle, co dodatkowo utrudnia dochodzenie w takich sprawach. Mimo że trudno jest rozwiązać te sprawy, policja apeluje do społeczeństwa o zachowanie czujności i ostrożność podczas spotkań towarzyskich oraz zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji. Ostatecznie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie każdej osoby na imprezie są priorytetem.
[/ihc-hide-content]- Raport o równości płci w Szwecji: Kraj pozostaje w tyle w kluczowych obszarach
- ABBA: Kultowy album i sukces singla „The Name of the Game”
- Szwecja planuje zaostrzenie przepisów dotyczących cudzoziemców stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa
- Rekordowa liczba wyrejestrowanych pojazdów w Szwecji – Agencja Transportu pod ostrzałem krytyki
- Willys jedynym sklepem spożywczym w Szwecji, który obniżył ceny w październiku