fbpx

Szwedka dźgnięta przez mężczyznę, który „nienawidzi białych kobiet”

Kobieta po sześćdziesiątce padła ofiarą dźgnięcia nożem w piątkowe popołudnie, rzekomo przez mężczyznę, który wyraził nienawiść do białych kobiet.

Pchnięcie nożem miało miejsce w Sztokholmie, w dzielnicy Södermalm w centrum miasta, tuż po południu. Policja twierdzi, że podejrzany groził kobiecie i próbował ją okraść, zanim ją pchnął nożem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Według relacji z gazety Aftonbladet, na miejscu kłucia znaleziono nóż. Carina Skagerlind z policyjnego centrum dowodzenia powiedziała, że chociaż policja znalazła nóż, to nie można było stwierdzić czy była to ta, której użyto w napadzie.

Policja nie zdołała znaleźć i aresztować podejrzanego o napaść. Świadek napadu powiedział reporterom Aftonbladet, że mężczyzna wyraził nienawiść do białych kobiet.

Policja prowadzi obecnie dochodzenie i zbiera dodatkowe wskazówki w tej sprawie a także rozpoczęła przesłuchiwanie świadków oraz bada wszystkie nagrania z kamer przemysłowych w tym rejonie.

Według badań przeprowadzonych przez Cambridge Journal of Evidence-Based Policing, który na początku tego roku opublikował badanie mierzące wskaźnik szkód spowodowanych przestępczością (Crime Harm Index – CHI) kraju, w Szwecji w XXI wieku nastąpił gwałtowny wzrost liczby poważnych i brutalnych przestępstw.

Badanie to zostało podkreślone na początku tego tygodnia przez szwedzkiego ekonomistę Tino Sanandajiego, który zauważył, że o ile ogólny wskaźnik przestępczości utrzymuje się na nieco stałym poziomie, to od około 2006 r. liczba poważnych przestępstw drastycznie wzrosła.

Strona główna Szwecja Sztokholm Szwedka dźgnięta przez mężczyznę, który „nienawidzi białych kobiet”

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Obywatel Szwecji został kolejnym premierem Somalii

Szwedzko-somalijski inżynier został mianowany nowym premierem Somalii po tym, jak jego poprzednik został usunięty w drodze wotum nieufności. Mohamed...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...