fbpx

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że młodzi ludzie nie przestrzegają zasad dystansu społecznego, tańcząc bardzo blisko siebie.

W ubiegłym tygodniu rząd postanowił jak na razie wstrzymać swoje plany zezwolenia na publiczne zgromadzenia. W efekcie imprezy masowe, sportowe, czy wizyty w teatrze wciąż są niedozwolone.

Widok rozbawionych młodych ludzi, którzy bawią się w najlepsze, pomimo panującej pandemii, zirytował sportowców i przedstawicieli środowisk kultury.

Kristine Fornander odpowiada za inspekcje koronawirusowe w restauracjach, barach i pubach oraz klubach nocnych na terenie stolicy. „Musimy wyjść na miasto, przyjrzeć się tym lokalom i ocenić sytuację. Musimy ocenić, jakie środki ostrożności podjęli właściciele lokali w celu przestrzegania przepisów. Na zdjęciach widać, że bary są tłoczne”, powiedziała Fornander w rozmowie z SVT.

Pomimo iż Sztokholm to obecnie region z największą liczbą infekcji koronawirusowych, tutejsi mieszkańcy chętnie odwiedzają kluby i restauracje.

Liczba wszystkich zakażeń wirusem COVID-19 przekroczyła w całej Szwecji 103 tysiące. Jak dotąd śmierć z powodu koronawirusa poniosło 5918 ludzi.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Koronawirus w Szwecji – RAPORT

Szwedzka służba zdrowia bije na alarm: w niektórych regionach kraju znów rośnie liczba infekcji koronawirusowych. W minionym tygodniu w aglomeracji sztokholmskiej aż...