Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że młodzi ludzie nie przestrzegają zasad dystansu społecznego, tańcząc bardzo blisko siebie.

W ubiegłym tygodniu rząd postanowił jak na razie wstrzymać swoje plany zezwolenia na publiczne zgromadzenia. W efekcie imprezy masowe, sportowe, czy wizyty w teatrze wciąż są niedozwolone.

Widok rozbawionych młodych ludzi, którzy bawią się w najlepsze, pomimo panującej pandemii, zirytował sportowców i przedstawicieli środowisk kultury.

Kristine Fornander odpowiada za inspekcje koronawirusowe w restauracjach, barach i pubach oraz klubach nocnych na terenie stolicy. „Musimy wyjść na miasto, przyjrzeć się tym lokalom i ocenić sytuację. Musimy ocenić, jakie środki ostrożności podjęli właściciele lokali w celu przestrzegania przepisów. Na zdjęciach widać, że bary są tłoczne”, powiedziała Fornander w rozmowie z SVT.

Pomimo iż Sztokholm to obecnie region z największą liczbą infekcji koronawirusowych, tutejsi mieszkańcy chętnie odwiedzają kluby i restauracje.

Liczba wszystkich zakażeń wirusem COVID-19 przekroczyła w całej Szwecji 103 tysiące. Jak dotąd śmierć z powodu koronawirusa poniosło 5918 ludzi.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Jak liczyć dni pobytu według nowego prawa dla pracowników najemnych w Szwecji

Jako dni pobytu w Szwecji liczy się tylko dni robocze, a nie dni wolne od pracy, takie jak weekendy,...

Szwecja przedłużyła zakaz wjazdu z Danii i Wielkiej Brytanii

Zakaz, który obowiązuje od końca grudnia, będzie obowiązywał do 31 stycznia, poinformował szwedzki rząd w oświadczeniu. Dzieci będą mogły podróżować tranzytem...

Król i królowa Szwecji otrzymali szczepionkę przeciw Covid-19

74-letni król Karol XVI Gustaf i 77-letnia królowa Szwecji Silvia otrzymali pierwszą dawkę szczepionki Covid-19. Król i królowa zostali zaszczepieni...

Musisz przeczytać

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów,...