fbpx

Skazano fałszywego pielęgniarza pracującego w 4 szpitalach

Trzydziestopięcioletni fałszywy pielęgniarz, który pracował w 4 wielkich szpitalach w Szwecji, został aresztowany po tym jak okazało się, że jego dyplom jest sfałszowany i nie ma on uprawnień do wykonywania takiej pracy.

Według lokalnej gazety Västerbottens Kuriren policja rozpoczęła śledztwo w tej sprawie po otrzymaniu informacji od jednego z pracodawców o oczywistych błędach językowych popełnianych przez pielęgniarza.

W czasie tego śledztwa ustalono, że mężczyzna wysłał do Szwedzkiej Rady Zdrowia i Opieki Społecznej (Socialstyrelsen) sfałszowany dyplom, z którego wynikało, że ukończył kurs pielęgniarstwa na uniwersytecie w Zurichu.

Socialstyrelsen poprosiło go o zdanie testu kompetencji, ale zamiast tego, mężczyzna przesłał również fałszywe zaświadczenie o pracy przez 3 lata dla Czerwonego Krzyża w Szwajcarii, dzięki czemu otrzymał szwedzkie zaświadczenie o byciu pielęgniarzem.

Sąd okręgowy w Göteborgu skazał mężczyznę na rok więzienia za jeden zarzut posługiwania się fałszywymi dokumentami oraz dwa zarzuty nielegalnego użycia dokumentów.

Sąd uznał, że przestępstwo to spowodowało poważne zagrożenie dla zdrowia pacjentów.

Dwa lata po otrzymaniu uprawnień pielęgniarza w Szwecji, mężczyzna złożył także wniosek o uznanie uprawnień do wykonywania zawodu lekarza.

Strona główna Wiadomości Szwecja Skazano fałszywego pielęgniarza pracującego w 4 szpitalach

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...